Psí restaurace

30. května 2014

Pejskaři a jejich psi bývají družní tvorové. A k družení patří mnohdy i dobré jídlo a pití. Ne vždy je ale nálada, příležitost, čas, či vhodné počasí k pořádání pikniků, kam psi mohou volně. Jak je to tedy se psím veřejným stravováním v ČR.

Do restaurace se psem

Pes je člen rodiny a zvláště na dovolené v tuzemsku ho jako člena rodiny bereme s sebou i do restaurací. Ještě nedávno měli psi přístup do vnitřních prostor jen ve stravovacích zařízeních nižší kategorie nebo pouze do předzahrádky. Dnes už můžete se svým zvířecím partnerem do většiny stravovacích zařízení, včetně vnitřních prostor. Mnohde už je dokonce vžitou praxí nabídnout zvířecímu zákazníkovi misku s vodou zdarma a případně i zvláštní menu na samostatném talíři. Pes však musí být dobře vycvičen a neobtěžovat ostatní zákazníky v provozovně.

 

Restaurace pro psy

Náš respekt ke zvířecím právům zašel tak daleko, že dokonce vznikla mobilní restaurace přímo pro psy. Fitmin Pestaurace vznikla původně pravděpodobně spíše jako marketingový tah, ale i tak je to skvělý nápad. Psi zde mohou zdarma ochutnat vzorky čerstvě připravených jídel či granulí a vybrat si chod, který potom sní v klidném a pohodlném prostředí. Odpočinout si mohou chlupáči na pelíšku či dece. Restaurace počítá i s majiteli psů, pro které je připraveno posezení s nealko občerstvením. Pestaurace se nenachází na jednom místě, ale stěhuje se po parcích v metropoli i po celé ČR, nebo také po místech konání tematických akcí. Zatím se jedná o první vlaštovku v tomto oboru, ale kdo ví.

Psí restaurace

Při hledání podkladů k tomuto článku jsem narazila i na stránky restaurace, která vaří delikatesy ze psů. Dokonce zde byl i kontakt na výkup psů, limitovaný věkem psa a jeho zdravotním stavem. Šokovaná jsem hledala dále a zjistila jsem, že se jedná o provokativní a kontroverzní poukaz jisté skupiny vegetariánů na pokrytectví konzumentů masa. Je ovšem pravdou, že se mnohdy dostane psí maso i do našeho jídelníčku, ať už o tom víme, či ne.

Informace o restauracích

Pokud hledáte informace, kam přesně v tom kterém kraji, či městě, se svým psem zajít na jídlo a nestrachovat se, zda budete vítáni, existují konkrétní seznamy restaurací. Místa pohybu Fitmin Pestaurace potom naleznete na stránkách společnosti Fitmin.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?