Psí restaurace v Čechách

23. června 2014

Pejskaři a jejich psi bývají družní tvorové. A k družení patří mnohdy i dobré jídlo a pití. Ne vždy je ale nálada, příležitost, čas nebo vhodné počasí k pořádání pikniků, kde mohou být psi volně. Jak je to tedy se psím veřejným stravováním v Čechách?

Do restaurace se psem

Pes je člen rodiny a zvláště na dovolené v tuzemsku ho jako člena rodiny bereme s sebou i do restaurací. Ještě nedávno měli psi přístup do vnitřních prostor jen ve stravovacích zařízeních nižší kategorie, nebo pouze do předzahrádek. Dnes už můžete se svým zvířecím partnerem do většiny stravovacích zařízení, včetně vnitřních prostor. Mnohde už je dokonce vžitou praxí nabídnout zvířecímu zákazníkovi misku s vodou zdarma a případně i zvláštní menu na samostatném talíři. Pes však musí být dobře vycvičen a neobtěžovat ostatní zákazníky v provozovně.

 

Restaurace pro psy v Čechách

Náš respekt ke zvířecím právům zašel tak daleko, že dokonce vznikla mobilní restaurace přímo pro psy. Vznikla původně pravděpodobně spíše jako marketingový tah jedné společnosti vyrábějící krmiva pro psy, ale i tak je to skvělý nápad. Psi zde mohou zdarma ochutnat vzorky čerstvě připravených jídel či granulí a vybrat si chod, který potom sní v klidném a pohodlném prostředí. Odpočinout si mohou chlupáči na pelíšku či dece. Restaurace počítá i s majiteli psů, pro které je připraveno posezení s nealko občerstvením. Toto stravovací zařízení se nenachází na jednom místě, ale stěhuje se po parcích v metropoli i po celé ČR, nebo také po místech konání tematických akcí. Zatím se jedná o první vlaštovku v tomto oboru, ale kdo ví.

 

Psí restaurace

Při hledání podkladů k tomuto článku jsem narazila i na stránky restaurace, která vaří delikatesy ze psů. Dokonce zde byl i kontakt na výkup psů, limitovaný věkem psa a jeho zdravotním stavem. Šokovaná jsem hledala dále a zjistila jsem, že se jedná o provokativní a kontroverzní poukaz jisté skupiny vegetariánů na pokrytectví konzumentů masa. Je ovšem pravdou, že se mnohdy dostane psí maso i do našeho jídelníčku, ať už o tom víme, či ne.

 

Informace o restauracích

Pokud hledáte informace, kam přesně v tom kterém kraji, či městě, se svým psem zajít na jídlo a nestrachovat se, zda budete vítáni, na internetu existují konkrétní seznamy restaurací. Nadchází čas dovolených a parných letních dní, kdy se takové informace více než hodí. A takové posezení na předzahrádce může být také velice osvěžující.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?