Psí škola pro lidi

20. dubna 2015

Když jsem byla malá, chtěla jsem celý svůj život zasvětit psům. Jen jsem nevěděla, jak to udělat, abych zároveň uživila sebe i rodinu a nemusela trávit celý den v práci a psům věnovat jen večery a víkendy. A voala! Na pár místech v republice se tomuto splnění snu pomalu blíží.

Maturita? Není problém!

Zemědělské školy si uvědomují, že to, co vyučují, už dnešní mládež tolik netáhne. A zároveň si uvědomují, že psů je na světě stále více a stále více je lidé potřebují. Na dvou místech české republiky si daly dvě zemědělské školy dvě a dvě dohromady a vznikla škola snů. Studenti, kteří se zde přihlásí ke studiu, získají maturitu, mohou získat i vlastnoručně vychovaného psa a především získají cenné zkušenosti a vědomosti k nezaplacení.

 

Od přijímaček k vlastnímu ovčákovi

Dosáhnout snu není těžké. Studenti po složení přijímacích zkoušek navštěvují obor agropodnikaní až do druhého ročníku. Mezitím si udělají bezplatně řidičský průkaz na automobil i traktor a dále si od třetího ročníku volí svou specializaci. Rozhodnou-li se pro kynologii, dostanou do péče fenku německého ovčáka, která jim stojí po boku po celou dobu třetího až čtvrtého ročníku a po maturitě si ji student může výhodně odkoupit. Škola pracuje výhradně s fenkami německého ovčáka, které lze posléze nabídnout ke koupi. Každý student dále absolvuje kurz odchytu zvířat na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a praxi na veterinárních klinikách.

 

Co s psí školou v životě?

Ihned po ukončení studia mohou studenti začít pracovat se svým služebním psem například u policie, jako záchranáři či u ochranných složek. Mnohé uplatnění naleznou také v armádě nebo canisterapii. Studenti se při tomto denním studiu naučí nejen cizím jazykům, základům ekonomie a dalších odborných předmětů, ale i základům veterinárních zákroků, které jejich pes v budoucnu může potřebovat. Mohou se účastnit nejrůznějších kynologických akcí, výstav a zkoušek. Obě tyto školy nabízejí vlastní internátní ubytování a individuální přístup pro každého budoucího kynologa. Je to zkrátka škola snů, kam by si přál každý milovník psů a jakmile vaše dítě zjistí, že je zcela zdarma, nebude již chtít na žádnou jinou školu! Doporučujeme tedy nedávat tento článek číst potomstvu, pouze rodičům. Obě střední školy by jinak mohly zápasit s přeplněností.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?