Psí sporty

12. dubna 2010

Psí sporty Je mnoho psích sportů,od těch nejznámějších po ty méně známé.Jako u každého sportu nejen pro lidi platí že i pes musí být zdravý.Berte ohled na to když vyberete sport jestli se pro psa hodí a jestli je na to dobře stavěný.Na 1. místě je aby sport psa bavil,jeho velikost a stavba těla také určuje vhodnost.Na 2. místě je vybavení neboli potřeby.Za 3. byste měli mít vhodné místo kde můžete aktivity provozovat…..Nedovedu si zcela představit že na sídlišti za panelákem jezdíte se psem na lyžích.:D¨Vypíši vám zde alespoň pár známějších sportů. a k tomu vždy něco napíši. Je dobré vědět že ve sportu nezáleží na kráse ale na výkonu.

 

Agility
Nejznámější a také nejčastěji provozovaný sport vůbec.Hodí se pro každého psa bez ohledu na věku.Sport spočívá v tom že pán svého psa vede po dráze a navádí ho na překážky.Pes musí dráhu překonat co nejvíce bezchybně a rychle. Dráha se skládá z několika skokových překážek,tunelů,kladina,slalom,proskakování pneumatikou,šikmá stěna,houpačka,zeď.Nemusí tam být však všechny.Tento sport se lehce cvičí a je vhodný pro každé plemeno
TIP:MŮŽETE SI TAKÉ NA ZAHRADĚ UDĚLAT JEDNODUCHÉ PŘEKÁŽKYZ ŽIDLÍ A JINÝCH VĚCÍ.Frisbee
Velmi zajímavý sport a dobrý především pro temperamentní psi kteří rádi aportují.Pes chytá ve vzduchu disk.Pán se psem na hudbu či bez předvádí jakousi sestavu různých cviků s diskem. např:pán si dřepne ,vyhodí talíř a pes se mu odrazí od zad a chytí disk….Cviků je spousta.K tomuto sportu nepotřebujete moc věcí,jen létající talíř a divokého psa.Flyball:
Také je to sport pro divoké a aportovací psy.Pán stojí na začátku dráhy,vyšle psa a ten běží a skáče přes čtyři překážky k takovému boxu kde je míček.Pes v boxu stoupne na spouštěč,ten míček vystřelí a pes ho chytí,běží zpátky k pánovi s míčkem v tlamě.Tenhle sport se nejlépe provozuje na cvičišti kde mají pro to věci.S tímhle sportem jsem se ještě nesetkala.Tanec se psem:
Celkem oblíbený sport.Tanec zahrnuje všechny cviky poslušnosti,různé kroky,otočky,nebo různé kousky a aby to zapadalo do hudby se udělá sestava.Na soutěžích hodnotí a dává body tříčlenná porota.na soutěžích je většinou pět povinných cviků.Sport se hodí pro psy a pány s pohybovým nadáním a pro psy kteří se rádi předvádí.Samozřejmě doma pro sebe psa můžete naučit různým kouskům a předvést z toho super sestavu třeba pro návštěvu nebo na nějakou voříškiádu:Tento sport se mi líbí a svého psa to učím.Dogtreking:
Extrémní vytrvalostní sport pro psy i jejich pány.Je u nás celkem novodobý,ale málo populární.Na tento sport musíte být připraveni.Je to zejména pro ty co mají rádi přírodu,turistiku.Od psa a majitele se vyžaduje samostatnost,fyzická zdatnost,orientace v terénu a schopnost pobytu v přírodě.Při zdolávání trati má pán psa připnutého šnůrou na bederním pásu nebo na vodítku.Pes nesmí pobíhat volně.Na závodech je vždy předepsaná výbava.Trať se zdolává v časovém limitu.Délka trati bývá 80-100km. Myslím si že je to super sport ale já bych asi sama někde v lese nemohla jít.Canicross:
Je pro trénované psy v dobré kondici.Dvojice překonává terénní běh za určitý časový limit.Pán má psa připoutaného k bedernímu pásu šnůrou nebo vodítkem min 150 cm dlouhé. Potřeby:bederní pás(pokud neseženete tak stačí horolezecký),šňůru nebo vodítko,postroj. Je to dobrý jako i rekreační sport.Bikejorking:
Velice podobný sport jako canicross ale pán jede na kole.Pes je též připnut k bedernímu pásu. Potřeby:kolo(nejlépe horské),bederní pás(horolezecký),šnůru 150 cm(vodítko),postroj!!!!!!(pes vás táhne).Pokud je pes divoký a jede s vámi hodně rychle nebo tento sport děláte poprvé tak určitě bezpodmínečně helmu.Ono po prvé je to nezvyk.Hlavně psa nepřipínejte ke kolu!Tento sport provozuji už déle tak už vím o co jde.Skijorking:
Je to úplně to samé jako bikejorking ale jedete na běžkách.Po prvé dávejte pozor protože pes vás netáhne úplně jen vám při jízdě pomáhá.Při těchto sportech musí být pes v kondici protože se většinou jezdí delší tratě.Ale i rekreačně musí být pes dobře stavěný.Pes vás trochu táhne vpřed a vy musíte vyjet hned jak vystartuje nebo to dopadne tak že pes poběží vpřed s vámi to cukne a vy letíte okamžitě dozadu.Vybavení je stejné jak u předchozích sportů.Tento sport mě moc baví a i mého psa.Jezdíme jen rekreačně ale i tak to stojí za to.Pamatuji na ty začátky,kolikrát sem spadla v té rychlosti.Mushing:
Vytrvalostní sport zejména pro severská plemena.Můžeme však zapřáhnout jakéhokoliv psa ,kterému se tato aktivita líbí,má chuť pracovat(táhnout) a kterému to jeho tělesná stavba dovoluje.Druhá věc do budoucna,kdybyste chtěli závodit musíte brát ohled na to už u výběre štěněte a od malička ho k tomu podporovat.Zápřah se zkládá většinou ze čtyř a více psů.Z toho jeden pes který je vždy první a vede ostatní ve směru.musher dává hlavnímu psovi poveli kam má jet.Pro psy je potřeba pořídit sledový postroj,sáně,a různé další věci.Je toho moc ale spoustu věcí najdete na stránkách www.manmat.cz Tento sport se mi líbí Psa akorát zapřáhnu za sáňky nebo za boby.Berte ohled na některé pravopisné chyby.Vymýšlela sem to sama.

 

Přidáno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?