Psí tlapky a posolené chodníky

26. listopadu 2010

V posledních dnech již na některých místech napadl sníh, v nižších polohách může nasněžit každou chvíli. Pro některé psy je to vyloženě radostná událost, jiní se snaží co nejrychleji vyvenčit a zase rychle domů, jenom aby si moc nezmáčeli tlapky. Žádný z nich se však nevyhne nástrahám, které číhají na chodnících a silnicích.

Posypová sůl, která se v zimních měsících objevuje na většině komunikací, je velmi agresivní. Způsobuje popraskání polštářků a kůže mezi nimi a nepříjemné pálení tlapek. V kombinaci s dalšími posypovými materiály může zapříčinit i větší poranění pacek. To může i tomu největšímu psímu milovníkovi zimních radovánek pokazit radost z procházek a majitelům přidělat trápení s ošetřováním bolavých tlapek.

 

Ne každý může tento problém řešit tím, že vyjede se psem za město a vypustí ho až tam, kde leží čistý sníh, nebo ho přenese do parku či na nejbližší louku.

 

Jak zabránit poranění tlapek psa?

V prodejnách se zvířecími potřebami nebo ve veterinární ordinaci seženete speciální mastičku na ošetření polštářků. Použít se dá také takzvaná čistá vazelína, která se prodává v lékárně. Psovi vazelínou či mastí natřete polštářky tlapek před procházkou. Po návratu tlapky opláchněte čistou vodou, vysušte je a opět použijte přípravek k ošetření.


Dalším řešením jsou psí botičky. Můžete mu je sami ušít nebo koupit. Ve specializovaných prodejnách nabízejí botičky různých velikostí. Odborníci doporučují vzít psa do obchodu s sebou a boty mu vyzkoušet. Neměly by psovi tlapku příliš svírat a zároveň by měly držet tak, aby nesklouzly, jakmile pes popoběhne nebo povyskočí.

 

Než vůbec poprvé vyrazíte se svým psem do zasněžené krajiny, neměli byste zapomenout ostříhat srst na tlapkách a mezi polštářky, protože zmrzlé kuličky sněhu, které se na srst nabalují, mohou zvířeti ztížit pohyb ve sněhu. U dlouhosrstých plemen by se podobně měla upravit i srst na břiše a na uších.

 

Autorka: Dominika Škamlová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?