Rakovina mléčné žlázy?!

20. května 2013

Vyjdu z domu a zavolám: "Báro! Báro! Snídaně!". Nic. Zavolám znovu. Zase nic. Dobře, když nepůjde ona ke mně, půjdu já k ní. A tak jsem hledala Báru. Ať hledám jak hledám, nemůžu jí najít.

 

 

A když už začínám panikařit, najdu jí na místě, kde bych ji čekala nejméně - ve svojí boudě! Už tam nebyla asi deset let, tak co ji tak najednou vyhnalo z pohodlné postele do nepohodlné a nevystlané boudy?! Kroutím nad tím hlavou a nesu Báru domů - nechce se zvednout. Když ji přisunu k jídlu, s pohrdáním se na mě podívá, dvakrát si jídlo očuchá a odejde... To už doslova panikařím.

 

Sednu si ke svému počítači a okamžitě pročítám různé články o nemocích nebo úrazech. Tak se pročítám tou velikou škálou až narazím na tu, která přesně vystihuje Bářiny přiznaky - na rakovinu mléčné žlázy. Leknutím se mi zježí vlasy na hlavě, když si znovu přečtu příznaky a zjistím, že přesně tak se chová Bára.
Okamžitě udělám na obrázcích popisovaný postup - prohmatám mléčnou žlázu.

 

Ouha! Bára to nese těžce, s vyceněnými zuby se mi vrhá po ruce a při první příležitosti mě kousne. Zavolám si tedy na pomoc sestru, to už kolem Báry stojí celá rodina, kromě psů, které odhání Bářin uřivý štěkot. A moje obavy se naplnili - na mléčné žláze jsem nahmatala podivný útvar! Ihned jedeme k místnímu veterináři. Po dlouhé době čekání nás se smutným výrazem zve pan veterinář do ordinace.

 

Tam nám řekne, co si o Bářině útvaru myslí: "Myslím že vaše podezření na rakovinu mléčné žlázy nebylo plané, bohužel..." "Takkžžee mmá rrakkoviinu?!" Vykoktám. "Nejspíše ano, pošlu ji na další testy a pak se uvidí..." Báru si v ordinaci nechal. O týden později nám přišla zpráva, že jeho podezření se vyplnilo, Bára opravdu má rakovinu mléčné žlázy...

 

Báru jsem ještě ten den přivezli domů a hned začali s léčbou - snížili jsme její krmné dávky, podávali antibiotika, snařili se zamezit pohybu a změnili jsme její prostředí. O pět dní později jsme znovu mířili k veterináři - tentokrát na operaci.
Báru jsme tam tedy nechali - měli jsme si ji vyzvednout až později. A skutečně, podařilo se!

 

Operace byla úspěšná a nádor nebyl zhoubný, tím pádem sice nad rakovinou ještě vyhráno nemáme, ale, je tu 60% šance, že rakovinamléčné žlázy se naší Báře už nevrátí! Ani nevíte jak jsem šťastná! Báru máme zase doma, musí sice udržovat klid, ale i tak jsme všichni rádi že jí máme...

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?