Revoluce v péči o zuby s výrobky Petosan

10. října 2018

Stejně jako nám přijde přirozené si pravidelně čistit zuby, neměli bychom zapomínat i na chrup našich chlupatých členů domácnosti. I jim se totiž na zubech tvoří plak a z plaku postupně zubní kámen, zánět dásní nebo parodontitida. Jak na to? Dozvíte se krok za krokem v našem článku!

Zuby našich domácích šelem jsou po celý život vystavovány nejrůznější zátěži, a proto je nutné o ně správně pečovat. Problémy s chrupem trápí 4 z 5 psů starších tří let a za problém se považuje už i taková maličkost, jakou je zápach z tlamy. Zápach pro nás může být výstražným signálem, že o zuby je potřeba pečovat líp.

Základem prevence je odstraňování neviditelného plaku, který hromaděním napomáhá k tvorbě zubního kamene. Odstraňování se dá provádět několika způsoby, v závislosti na tom, jak pejsek snáší dotyk zubů a celkově manipulaci v okolí tlamy. Petosan přichází s kompletní nabídkou potřeb pro psí dentální hygienu, a proto se hodí pro všechny velikosti a věkové kategorie pejsků. Za značkou stojí malá rodinná firma dentálních hygienistů, kteří ve spolupráci s předními veterinárními specialisty vytvořili jediněčné dentální pomůcky, se kterými bude čištění zubů hračka u každého psa.

Čištění zubů s výrobky Petosan ve třech krocích

1. krok

Prvním krokem je naučit pejska na manipulaci v oblasti tlamy a zubů. Ne všichni pejsci tuto činnost mají v oblibě, přeci jen jsou zuby jejich hlavní zbraní a v případě nebezpečí by se najednou neměli jak bránit. Dobré je psa několik dní před samotným čištěním na tuto činnost systematicky připravit. Stačí nám k tomu chutný pamlsek. Psovi opatrně saháme na tlamu v krátkých intervalech a za každé úspěšné sáhnutí odměníme. Postupujeme tak pomalu, jak je potřeba a do ničeho psa netlačíme. Pokud zvládne jenom letmý dotyk, nevadí. Zaslouží si velkou pochvalu. Pokud se vám zdá, že pejsek již sahání zvládá bez problémů, začínáme s nadzdvihováním pysku. Nejdřív zlehka, krátce nadzvedneme a hned odměníme. Postupně zvyšujeme intenzitu a následně dobu manipulace. Nakonec se zubů dotýkáme holým prstem a imitujeme pohyby kartáčku. Pejska za každý dobře odvedený úkon odměníme oblíbenou dobrotou.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

2. krok

Po prvních dnech je pejsek připravený na čištění. Začínáme Petosan návlekem na prst z mikrovlákna, který je obohacený o ionty stříbra a mědi pro lepší antimikrobiální účinek. Navlékneme si jej na prst a ukážeme pejskovi. Chytání tlamičky už zná, ale pokud se cítí z návleku nejistý, klidně opět odměňujeme. Jemnými pohyby masírujeme zuby a dásně z obou stran tlamy pejska. Čištění musí trvat jenom tak dlouho, aby to pejskovi nebylo nepříjemné. Opakujeme po dobu 10 dní. U štěňátek je dobré u tohoto kroku setrvat až do doby přezubování. Masáž návlekem na prst z mikrovlákna správně prokrvuje dásně a zamezuje bolestivosti během přezubování.

3. krok

Po základní době můžeme přejít na čištění kartáčkem. Unikátní kartáček Petosan byl speciálně navržen tak, aby dvojitá hlava obemkla zub a čištila současně celou jeho plochu z obou stran. Šetří práci a efektivní náklon umožňuje čištění i těžce dostupních míst, kde se tvoří nejvíce plaku. Vyrábí se v 4 velikostech pro malé i velké chlupaté kámoše, stačí si vybrat tu správnou! Zuby čistíme na obou stranách tlamy, kartáček posunujeme jemnými pohyby podél zubů. Dvojitá hlava zabezpečí vyčištění plaku z vnitří strany zubů. Čistit se doporučuje denně a jenom tak, aby to pejskovi nebylo nepříjemné. Pokud pejsek už zvládá manuální čištění na výbornou, je možné přejít na jedinečný sonický kartáček Petosan.

A samozřejmě pasta!

Samozřejmostí je pasta, kterou můžeme používat od samého začátku, hned jak si pejsek zvykne na manipulaci v oblasti tlamy. Zubní pasta Petosan s drůbeží příchutí psům lákavě voní i chutná, takže s její aplikací nebude žádný problém. V prvním kroku si naneste pastu na prst a na poprvé ji klidně nechejte psovi jen slízat. Následně přejděte k jemnému masírování zubů a dásní. V druhém i třetím kroku používejte pastu tak, jak jste zvyklí u sebe. Naneste menší množství na návlek nebo na kartáček a vyčistěte zuby na obou stranách tlamy.

Pokud si stále nejste jistí, jak dentální pomůcky Petosan používat, podívejte se na videonávod s naší skvělou Kristýnou a Charliem.

Nám v Hello Sandy záleží na zdraví vašich mazlíčků a proto rozdáváme balíčky Petosan! Stačí se zapojit do soutěže na našem instagramovém profilu -->

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?