Richie operace a Suki u sousedů

24. listopadu 2012

Už asi před dvěma měsíci jsem si všimla, že má Ričina na břiše na straně pod žebrem docela velkou bouli. Otcovi jsem to raději neříkala a máma to vyřešila tím, že řekla, že má zlomené žebro a dál to neřešila.

 

 

Věděla jsem, že o něčem, jako je návštěva veterináře, nemá cenu ani mluvit. Další měsíc boule už tolik cítit nebyla a Ričina byla úplně v pohodě. Asi před 14 dny jsem ji ale zase nahmatala onu bouli mnohem větší a začala se obávat, že by to mohl být zhoubný nádor. Začala jsem o rakovině koček hledat články a po tom, co jsem přečetla první dva, jsem se zděsila ještě víc.

 

Bez příznaků a s velmi malou šancí na nezhoubný nádor či na uzdravení. Měla jsem nervy v kýblu a přesvědčila jsem mamku o návštěvě veterináře. Souhlasila s tím, že peníze za případnou operaci půjdou z mého našetřeného na kočičí věci (šetřím si jen na kočičí věci - kastrace, granule, apod., protože to moji rodiče fakt neplatí).

 

Za tátovými zády jsme se tedy vydali na veterinu s děsivou představou, že už jí nebude pomoci. Náš veterinář je moc hodný a všechno dobře vysvětluje (většinou používá člověka k vysvětlení nemoci). Ze začátku si na chvilinku nevěděl rady, co to je, ale hned na to přišel. Richie měla roztrženou břišní stěnu, která se skládá ze tří vrstev velmi pevných svalových vlákem.

 

První vrstva byla protržená a bez operace hrozilo, že se protrhnou další. Bez té jedné se dá žít (Richie bez ní byla pravděpodobně přes dva měsíce), ale bez druhé zvíře umírá. Může to způsobit nejčastěji kopnutí nebo pád. V našem případě to udělal s největší pravděpodobností náš velký pes. I když mamka nad operací chvilku přemýšlela, nakonec překonala svou nenávist k Richie s tím, že ji nenechá umřít.

 

Operace trvala asi hodinu a Richie dostala narkózu, u které se nedělá špatně a je zdlouhavé probuzení, což bylo dobré, protože při narkóze, která se používá při kastracích se kočky budí šíleně. Nevím přesně, čím ji nahradili prasklou stěnu, ale bude to tam mít dokonce života a je to velmi pevné. Když to zjistil táta, bylo zle, ale mně to nevadilo. Jediný problém byl a stále je v tom, že Richie musí být po operaci až do odvolání doma a to otec nepřekousne v žádném případě.

 

Naštěstí byl dva dny po Ričininý operaci v práci, takže nebyl problém, ale včera, když jsem byla ve škole a díky rodičáku s ním doma zůstala mamka, jsem se od ní dozvěděla, že ji 2x pustil nebo mu utekla ven a on dělal, že o tom ani nevěděl. Snad je ale v pořádku a nebyla tam moc dlouho.

 

Po operaci se chová nečekaně v dobrém slova smyslu. Hraje si, je aktivní a Sukinina přítomnost ji sice hodně vadí, ale už nevyjíždí po mně. Bohužel se nemá moc hýbat a to, co teď dělá tomu moc nepomáhá. Navíc jí Arys šlápnul přímo na ránu, takže bych ho nejrači zabila. Čím dál častěji mám dojem, že mě z těch zvířat klepne, protože uhlídat je, je nemožný.

 

Richie nesmí jíst granule a přes noc se ji podařilo shodit a tím i otevřít kelímek s granulema pro Goldii a polovinu jich sežrat. Mám z ní ale stejnak radost, protože se chová jako před kastrací. Opět pokukuje svým šibalských pohledem, hraje si a dnes si dokonce hrála i se Suki, i když ta se ji bála a vypadalo to spíš jako kocour s myší.

 

To ale není všechno. Včera jsme šli se psy na louku za barákem a Suki šla s námi, bohužel zrovna byli venku psi (3 leonbergři) a z těch měla Suki hrůzu a utekla k sousedom na zahradu. Nechala jsem ji tam s tím, že se snad vrátí domů, když to bylo 20 metrů od naší zahrady. Když jsme přišli domů, nebyla tam. Asi 8x jsem prošla část vesnice a volala ji a nikde nebyla.

 

Byla jsem si téměř jistá, že si v klídku zašla k sousedům a ti si ji vzali domů jako nalezence. Měla jsem pravdu a večer jsme šli zazvonit s dotazem, jestli neviděli koťátko. Fakt jsem netušila čeho jsou "nekočičkáři" schopní! Oni ji tak vykrmili, že byla úplně nafouklá jako balón. Bylo jí očividně dost blbě. Dneska naštěstí už splaskla. No prostě u nás se fakt nenudíme.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?