Rocky vypráví aneb jak přišel o mámu

30. srpna 2012

Rocky je koněm jako každý jiný. Ale až na jednu věc-nikdy nepoznal mámu. V den kdy se narodil, mu umřela matka. Rocky byl čerstvě narozené hříbě, a tak situaci nechápal. Majitelka s majitelem jej odvezli za játrově rezavou kobylou ČT.

 

 

Nepřijala jej. Majitelka neměla jinou možnost než sehnat mléko a lahvičku. Pak mu dala mléko. Za pár dní se naučil pít z kýble, což bylo ještě lepší. Rockyho vychovávala sestra Honey a lidé. Pokusila jsem se přeložit rozhovor mezi Honey a Rockym,když si povídali.

 

"Honey a kdo je moje máma? Slyšel jsem hříbata od sousedů, jak si povídají o své mámě." řekl Rocky. "Rocky, máma tu není." zařehtala truchlivě Honey a svěsila oči. "A proč, kde je?" zařehtal zvědavě Rocky a poslouchal. "Máma se už nevrátí, ona je na Věč..." nedokončila větu Honey. "Proč, zapomněla na nás? Nebo se ztratila?" zeptal se smutně Rocky.

 

"Ne, neztratila, Rocky. Je na Věčných pastvinách. Jsou to obrovské louky, hrozně veliké, ale my za ní nemůžeme, až budeš větší, tak to pochopíš." zařehtala Honey. "Ale tahoun Bohouš říkal, že jsou to jen povídky a že to není pravda." "No dobře, řeknu ti pravdu Rocky." frkla Honey. "Naše maminka umřela. Její tělo zaházeli trávou a hlínou, aby je neničily mouchy."

 

Rocky chvíli přemýšlel a pak běžel za koňmi, kteří byli za ohradou. Povídali si přes ohradu. Klisna Chantall si s kobylou Myškou povídala o Roccavaldiné smrti, také byly trochu smutné z toho, že jejich kamarádka už není.

 

 

 

Přidáno: 34 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?