Rozhovor: Protištěkací obojky Aetertek fungují spolehlivě

27. července 2015

Elektronické obojky jsou nepostradatelnou součástí při výcviku psů. Staly se vítanou pomůckou pro celou řadu chovatelů, kteří potřebují usměrnit své psí miláčky. Protištěkací obojky značky Aetertek je možné využít současně jako výcvikové obojky. O jejich výhodách, funkcích a možnostech použití jsme rozprávěli majitelem největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz panem Tomášem Mrázem.

Hned na začátku se nabízí otázka, kterou si pokládá většina chovatelů. Lze elektronické obojky označit za týrání psů?

Rozhodně ne. Elektronické obojky – ať už protištěkací nebo výcvikové – sám používám a skutečně se v praxi nejeví jako nástroj k týrání psů. Jedná se o zařízení, které napomáhá výcviku psů. Kvalitní výcvikové a protištěkací obojky jsou vybaveny třemi úrovněmi signálů – zvukovým, vibračním a elektrostatickým. Pes je velmi inteligentní stvoření, proto rychle pochopí souvztažnost mezi signálem zvukovým, vibračním a elektrostatickým. Je důležité je používat právě v tomto pořadí. Zpravidla k upozornění elektrostatickým impulsem nemusí ve většině případů dojít, protože pes zareaguje na zvuk nebo na vibrace.

 

Každý pes je ale jiný. Jak je to s intenzitou elektrostatických impulsů?

Je velmi důležité vybrat takový elektronický obojek, který bude vybaven úrovní impulsu, na nějž pes zareaguje, ale nebude ho bolet. Kvalitní protištěkací a výcvikové obojky Aetertek disponují až 18 úrovněmi impulsů. Široká škála nastavení síly elektrostatických impulsů je tak předurčuje k využití při výcviku malých, středních i velkých plemen psů. Je třeba současně zvážit, že každý pes může mít jinak nastavený práh bolestivosti. I to je třeba zohlednit.

Aetertek

 

Jakým způsobem funguje protištěkací obojek a kdy uvažovat o jeho pořízení?

Princip protištěkacích obojků je ve své podstatě jednoduchý a už jsem ho naznačil. V případě, kdy je pejskovi připnut protištěkací obojek a začne štěkat, je upozorněn nejprve zvukovým signálem. Pokud štěkat nepřestane, aktivuje se vibrační impuls. To většinou stačí, aby si pes uvědomil souvislost mezi štěkáním a napomenutím prostřednictvím impulsů. Poslední úrovní je elektrostatický impuls – k jeho aktivaci ale většinou dojít nemusí. Protištěkací obojek vlastně plní funkci pána v jeho nepřítomnosti. Máme zkušenosti s klienty, kteří pořídili protištěkací obojek z důvodu stížností sousedů – pejsek v jejich nepřítomnosti totiž štěkal a vyl. Protištěkací obojek značky Aetertek výborně zafungoval, pes se uklidnil a vztahy se sousedy také.

 

Protištěkací obojky lze využít i k výcviku? Nebo je nutné pořídit jiný typ obojku?

Záleží na výrobci a značce. Například už zmiňované protištěkací obojky Aetertek jsou konstruované současně jako výcvikové. Stačí si tedy pořídit jen jeden elektronický obojek. Elektronické obojky Aetertek mají zabudovaný automatický inteligentní protištěkací mód, který stačí jednoduše aktivovat anebo deaktivovat, a to podle aktuálních potřeb.

 

Už několikrát jste zmínil značku elektronických obojků Aetertek. Výhody těchto obojků jsou zdůrazňovány řadou odborníků. Jaké přednosti podle vás mají?

S elektronickými obojky Aetertek mám jen ty nejlepší zkušenosti. Protištěkací a výcvikové obojky se vyznačují precizním zpracováním a kvalitními materiály. Velmi snadno se ovládají – na ovladači má každá funkce přidělené vlastní tlačítko, což zkracuje dobu reakce. Právě ovládání bylo u obojků Aetertek vyvíjeno ve spolupráci s uživateli. Je třeba podotknout, že s ohledem na velké množství funkcí a precizní zpracování lze protištěkací obojky Aetertek pořídit za velmi zajímavou cenu.

Elektronické obojky pro psy

 

Zmínil jste se o různých funkcích obojků Aetertek. Můžete je zmínit?

Za prvé je to skutečnost, že protištěkací i výcvikové obojky jsou vybavené třemi úrovněmi impulsů – zvukovým, vibračním a elektrostatickým. Disponují možností až 18 úrovní impulsů, takže je lze použít při výcviku různě velkých plemen. Využívaný je i inteligentní protištěkací kód.

 

Někteří uživatelé poukazují na krátký dosah elektronických obojků. Jak je to se značkou Aetertek?

Ano, je pravdou, že pokud uživatel zvolí obojky s krátkým dosahem, stíží to jejich možnosti použití – například v terénu. Obojky Aetertek mají dosah až 1 000 m, což oceňují především chovatelé mysliveckých nebo loveckých psů, kteří jejich výcvik provádějí v lese a potřebují mít tedy další dosah.

 

Jak je to s nabíjením protištěkacích obojků? Za jak dlouho je připraven k použití?

Protištěkací obojky Aetertek jsou vybavené vyměnitelným Lithium-Ion akumulátorem o kapacitě 450mAh, který se nabije za neuvěřitelné 2 hodiny. Na jedno nabití přitom vysílačka vydrží v provozu až 14 dní. Přijímač pak 3 až 5 dní. Výhodou je, že obojek i vysílačku lze kdykoli nabít pomocí dual konektoru – jinak řečeno, nabíjíte je současně.

 

Jsou chovatelé, kteří mají více než jednoho psa. Musí si pořizovat pro každého speciální vysílače?

Nikoli. Jako jedny z mála umožňují elektronické obojky Aetertek možnost ovládání až 3 psů najednou. V praxi to funguje jednoduše – pomocí barevných obojků psy odlišíte a na vysílači si nastavíte ovládání pro každého psa zvlášť. I z tohoto důvodu jsou elektronické obojky Aetertek oblíbené u profesionálních kynologů.

 

Máte závěrem nějaké doporučení pro chovatele, kteří vybírají svůj první elektronický obojek?

Před samotným výběrem zvažte, co od protištěkacího nebo výcvikového obojku očekáváte. Spíš než na cenu hleďte na kvalitu, dosah obojku, funkce a možnosti využití. Pokud si s výběrem obojku nevíte rady, využijte naši infolinku 721 471 118 nebo e-mailové spojení info@elektro-obojky.cz. Rádi vám při výběru vhodného elektronického obojku poradíme.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?