Rozmazluju svého pejska

12. října 2010

No ano, ano, především z pohledu nepejskařů svého pejska velmi rozmazluju!

 

Když jsem si po starušce dalmatince dovezla malé rozcuchané bílé klubíčko, za kterého měla vyrůst westí slečna, bylo rozhodnuto, že bude mít přísný režim. Téměř celý půlrok vydržela spinkat vedle mé postele ve svém pelíšku. Jenže mi strašně chybělo to přitulení se k chlupatému tělíčku a taky ohřívátko pod deku. No a hádejte, kde moje holka spinká, když si jdu lehnout já?

 

Ale tohle rozmazlování mnoho lidí nevidí, neví o tom. Daleko víc je vidět to, že chodíme pravidelně ven, obvykle 5x denně. Bydlíme totiž v bytě a ten by pejskovi jako výběh nestačil. A hlavně - pravidelné venčení a dlouhé procházky patří do přísného psího režimu! Nebo do mého? V každém případě vím, že hlavně mně tato pravidelnost prospívá. Jako důchodkyně bych sice mohla ráno déle spát, ale pejsek by měl jít ven - no tak tedy jdeme. A neumíte si představit, jak krásné a tiché dokáže být sídliště brzy po ránu - to hodně lidí nikdy neuvidí. Potkáváme ty, kteří spěchají do práce a oni kroutí hlavami ,proč nespím, když nemusím vstávat. Myslíte, že se to dá vysvětlit?

 

Ale to jen krátké venčení a moje holka si přečte všechny noční zprávy, které do trávy vepsali jiní pejskové a jiná zvířátka. Dopoledne si ještě obvykle uděláme hodinku aportování - mám totiž pejska, který má místo mozku tenisák. Krásně se uštve a ještě si na asfaltovém hřišťátku obrousí drápky, takže je nikdy nemusíme stříhat. Potom doma padne do pelíšku a nechá paničku pracovat. Po obědě se ještě jdeme vyčůrat a pak spolu do postýlky natáhnout na chvíli záda. Odpoledne má spoustu variant, buďto hlídáme tříletá dvojčata a samozřejmě jsme s nimi většinou venku. Nebo jdeme pracovat na zahrádku, kde má pejsek stále hodně práce, čichání, hlídání, hrabání, přesazování po paničce ....Nejoblíbenější jsou procházky do lesa nebo k řece, tam potkáváme spoustu kamarádů, je tam tolik podnětů! V tom horším případě vezmu westinu sebou do města nakoupit. To nadšená není, ale trpělivě počká.

 

Potom už jen večerní vyvenčení a jde se do hajan. Možná by bylo lepší strávit čas "ztracený" se psem u televize nebo po nákupech - já jsem si ale vybrala toto a dále budu svého pejska rozmazlovat.

 

Přidáno: 55 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?