Rusty poprvé na cvičáku

10. července 2012

Mám doma tříměsíční štěně tollera Rusty. Nenechte se zmást jménem jako většina lidí, Rusty je fenka. Tuto neděli jsem se rozhodla, že s Rusty půjdu poprvé na cvičák. Přece jen i štěně musí mít výcvik a řád, byť jsou mu jen tři měsíce a Rusty až doposud slyšela jen na jméno a uměla sednout a lehnout.

 

 

Když jsme přišly na cvičák, čekalo nás milé překvapení. Potkaly jsme tam ještě jedno tolleří miminko, které je jen o 2 týdny starší než Rusty a je to dokonce její vzdálená příbuzná. Jakmile se štěňátka seznámila, začali jsme cvičit povel "Ke mě".

 

Tento povel cvičíme tak, že je štěně na vodítku a stojí čelem k psovodovi, který štěněti říká povel ke mě a s pamlskem couvá, takže štěně běží za ním a psovod štěně hodně chválí. Potom, co jsme docvičili tento povel, štěňátka si odpočinula a šlo se cvičit kladinu, které se naše Rustynka bojí.

 

Miminka jsme dávaly nahoru na kladinu a hodně jsme je chválily a dávaly jsme jim pamlsky. Pak jsme jim daly napít a nechaly je odpočinout. Se štěňátky se musí cvičit po malých časových úsecích s přestávkami. Po této pauze se cvičila chůze u nohy. Ta se cvičí tak, že psovod drží štěně na povoleném vodítku, které má v pravé ruce.

 

V levé ruce má pamlsky, které drží štěněti tak, aby když je chce muselo být u nohy. jak si štěně stoupne do správné pozice u nohy, psovod se rozejde a štěněti dál nabízí pamlsky. Štěně jde u nohy. Po tomto povelu skončil výcvik poslušnosti a někteří psi šli na agility.

 

Já jsem čekala na kamarádku a tak jsme s Rusty procvičovaly kladinu a pak mi trenérka navrhla, že s Rusty zkusím tunel. Tunel Rustynku moc bavil a šel jí. Několikrát ho proběhla "na povel" a když viděla psy agiliťáky, jak tunelem běhají a když jsme pak šli přestavovat překážky, proběhla jím ještě dvakrát sama. V sobotu máme další hodinu a Rusty se už moc těší na další učení.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?