S kočkou i na houby

14. srpna 2014

Často slýchám větu, že kočky přilnou k domu, ne k pánovi. Také často slyším, že kočka se nedá nic naučit.

Možná proto jsem se rozhodla napsat něco málo o naší Trixie. Trixinka je téměř čtyřměsíční kotě, s přítelem jsme si ji „adoptovali“ v jejích sedmi týdnech. To, že bude mít nějaký skrytý talent, v to jsme ani nedoufali. Pro nás bylo důležité, že bude mít domov.
Trixinka s námi bydlí v bytě 1+1. Díky přízemnímu bytu může přes den běhat ven na zahrádku. Nicméně když s přítelem jedeme třeba k rodičům, bereme ji s sebou. Zkusili jsme to jednou, a brzy jsme ji začali brát všude, ať už k příbuzným nebo na chatu s kamarády. Zjistili jsme, že ji nemusíme mít neustále na řemínku, ale že ji můžeme kdekoli volně pustit, a ona se bude držet u nás. Jistotu máme v tom, že jsme ji naučili i přijít na jméno. Takže, i když se trochu vzdálí, stačí zavolat, a hned je u nás.
Trixinčino kouzlo je v tom, že k nám jako k páníčkům neuvěřitelně přilnula. Není to pro nás jen kočka, ale člen rodiny. Vybudovala si u nás takovou důvěru, že když jsme byli u kamarádů na chatě, a šli jsme na houby do lesa, rozhodli jsme se pustit ji z vodítka. Trixinka za námi běhala po lese, a ani ji nenapadlo někam se zaběhnout. Byla jsem v tu chvíli na ni hrdá. Z lesa jsem měla trochu strach, protože pro kotě je v něm spousta podnětů, díky kterým by se mohlo zatoulat. Přesto nás Trixinka mile překvapila.
Nikdo nám nevěří, dokud to nevidí. A když to vidí, tak mu to stejně přijde k neuvěření.
Tímto článkem chci také poukázat na to, že pokud člověk přistupuje ke kočce s velkou dávkou trpělivosti a lásky, vrátí se mu to. Kočky jistě nejsou psi, a mnoho lidí se na chození s kočkami na vodítku nebo volně za páníčkem dívá skrz prsty. Pokud je kočka ale natolik inteligentní, že je schopná takové věci pochopit a naučit se je, tak proč ne.

 

Přidáno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?