Se psem na hory a v zimě

29. ledna 2013

Je zcela běžná věc, že na dovolené s námi cestují i naši čtyřnozí miláčci. Je ale možné vzít svého psa s sebou na hory lyžovat? Možné to samozřejmě je. Je také ale nutné si takovou dovolenou přizpůsobit tak, aby spokojenost byla na obou stranách. To znamená, že spokojený bude nejen páníček, ale i jeho pes.

Ubytování se psem

Pokud objednáváte hotel, ve kterém hodláte trávit zimní dovolenou nebo třeba jen víkend, je nutné se dopředu ubezpečit, že nebude problém ubytovat i vašeho psa. Ve většině případů to problém není, ale jsou místa, kam se psem jednoduše nemůžete.

Pokud vyjíždíme se svým psem do zahraničí, je nutné zařídit spoustu dalších věcí jako je očkování, pes musí mít vlastní pas a platnou prohlídku veterináře. Je nutné se dopátrat toho, co jednotlivé země v tomto směru vyžadují. Není to tak jednoduché, jako u lidí. U zvířat je nutné dodržovat jistá pravidla. V některých případech dokonce velmi přísná.

 

Pes a zima

Někteří psi zimu snášejí velmi dobře, protože jsou pro tyto podmínky přímo vyšlechtění, u některých plemen může být zima ovšem velkým problémem.

Jinak tedy mráz a sníh bude snášet aljašský malamut, jinak zase jorkšírský teriér. Je nutné se prostě přizpůsobit potřebám vašeho psa.

U plemen zimomřivých tedy budou ve výbavě oblečky pro psy a botičky. Pobyt venku by měl být omezený na konkrétní dobu, aby pes neprochladl. Pokud jsme milovníky zimních sportů a chceme, aby se našich radovánek zúčastňoval i náš pes, je potřeba ho otužovat a připravovat na to, že pobyt venku bude delší.

Pes nemá rozhodně na sjezdovce co dělat. Proto by měl mít v době, kdy páníček sjíždí kopce, jiný program. Nechávat psa celé hodiny na pokoji v hotelu samotného, není úplně optimální řešení. Na některých místech jsou pro psy, hlavně ty odolnější, přichystány i možnosti využití zimních psích sportů.

 

Psí hry a sporty

Užít si zimní dovolené může jak pán, tak jeho pes. Existuje spousta možností, jak psa zabavit. Několik zimních sportů je velmi populárních.

Mushing je velmi známý psí sport a má dlouholetou tradici. K tomuto sportu se nejvíce hodí plemeno sibiřský husky nebo aljašský malamut. Není ale potřeba vlastnit právě tyto psy. K mushingu lze použít každého většího psa. Je jen potřeba dobře odhadnout, zda právě váš pes tento sport zvládne. Táhnout sáně je totiž docela náročná záležitost.

Skijoring je také velmi oblíbeným sportem. Psovod má kolem pasu lano, které pes táhne, zatímco psovod jede na běžkách. K tažení lze použít jednoho nebo více psů. Na psa v tomto případě nejsou kladeny zvláštní požadavky. Pes musí být jen fyzicky zdatný a ochotný se tomuto sportu naučit a provozovat ho.

Psa lze zabavit různými způsoby. Je jen na jeho dvounohém kamarádovi, co je ochoten svému psu věnovat a jak dobře ho zná. V každém případě, pokud bereme svého psa na zimní dovolenou, kde plánujeme sportovní vyžití, musíme myslet i na svého psího kamaráda. Určitě nebude chtít čekat celé hodiny někde sám, než se jeho pán vrátí ze zimních radovánek.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?