Seriál Central Europe Jumping Cum 2015 v Olomouci

7. května 2015

Ve dnech 8. až 10. května zavítá do Olomouce středoevropský seriál parkurových závodů nazvaný Central Europe Cup 2015. Ten se letos nově koná hned ve třech zemích. Nováčkem se stal pořadatel z Maďarska, který uspořádal během dubna v Bábolně 1. kolo.

Equine Sport Center v Olomouci Lazcích je nejen hostitelem jednoho ze tří kvalifikačních kol seriálu. Navíc totiž na tamním kolbišti celý ročník vyvrcholí. Stane se tak ve dnech 31. července až 2. srpna, kdy je naplánováno velké finále. Další hostitelskou zemí je Slovensko. Závody v Pezinku proběhnou od 19. do 21. července.

 

Olomoucký pořadatel vypsal v souladu s pravidly soutěže ve čtyřech túrách – tzv. Hobby, Little, Medium a Big Tour.

  • Hobby Tour je přístupná pouze pro jezdce s výkonností do 125 centimetrů. Jezdci, kteří chtějí bodovat v Little Tour nesmí mít výkonnost vyšší, než je stupeň ST (135 cm). Těm, kteří toto kriterium neplní, je sice umožněno startovat, ale nebudou mít své výsledky do jednotlivých seriálových túr započítávány.
  • Další dvě vyšší túry, tedy střední a velká, jsou otevřené. Největším lákadlem bude jistě Big Tour – Cena firmy Cerditas, která zahrnuje jak v sobotu, tak v neděli středně těžkou soutěž. O něco obtížnější bude ta nedělní s výškou překážek do 140 centimetrů, což bude o 5 centimetrů více, než v sobotu. Navíc, 10 nejúspěšnějších jezdců ze základního kola nedělní soutěže postoupí do dílčího finále, kde se o nejvyšší příčky v tomto kole utkají na zkráceném parkuru.

 

Na seznamech účastníků figuruje celá řada jezdců, kteří se pravidelně účastní domácích závodů nejvyšší úrovně. Mezi nimi nechybí např. úřadující mistr České republiky Jiří Hruška, vítěz loňského ročníku Českého skokového poháru Marek Klus, nebo Rudolf Doležal, který vyhrál hlavní soutěž při druhých dubnových závodech v Olomouci. Z dalších českých jezdců nebude chybět například Denisa Bittnerová, která se velmi dobře vede v žebříčku Českého skokového poháru 2015, nebo Josef Kincl a Jan Zwinger. Z Maďarska sice žádní jezdci přihlášku nezaslali, olomoucké závody však lákají pravidelně jezdce ze Slovenska. Tentokrát jsou přihlášeni mimo jiné Igor Šulek nebo Zdeno Kuchár.

 

Pro jezdce budou květnové olomoucké závody poslední příležitostí vyzkoušet si v rámci závodů tamní kolbiště před hlavním bodem letošní parkurové sezony, kterým bude od 11. do 14. června Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc. Další podrobnosti najdete na adresách www.escolomouc.cz nebo www.csi-olomouc.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?