Šestý smysl kocoura Damiána

14. dubna 2013

Říká se, že zvířata ví víc, než my. Nejspíš je to pravda. Ne. Je to pravda určitě. Alespoň můj kocour Damián mi to předvedl se vší parádou.

Strašák nemocí je naprosto všude. Jak těch banálních, tak těch fatálních. Nemůže se ale přece nic stát. Důležité je přece duševní zdraví a já jsem naprosto v pohodě. Jím zdravě, chodím na procházky, jsem prostě v pohodě.

Také mám kočku. Kocoura Damiána, který mě do pohody hodí, kdykoliv je potřeba. Přijde, pomazlí se, zavrní a já jsem opět myšlenkami úplně někde jinde. Žiju prostě naprosto pohodový životní styl. Partner také funguje. Tak proč se zabývat nemocemi. Není důvod.

Damián ale začal dělat něco divného. Přišel, přitulil se, ale než se mi schoulil do klína, přičichl k levému prsu. Někdy čichal dost dlouho. Překvapilo mě to a vůbec jsem netušila, co to znamená. Možná by chtěl nakojit, napadlo mě jednou. Možná cítí pach. Netuším.

Začala jsem se tedy mýt častěji a důkladněji. I když cítit údajně nic nebylo, alespoň ne těm nosům lidským, Damián prostě něco cítil. Nervozita zavládla celé moje tělo po několikerém očichání.

 

Chtěla jsem svou kočku potěšit

Drhla jsem se tedy pečlivěji, udělám Damiánovi radost, řekla jsem si. Také parfém dostal zabrat. Dokázala jsem toho na sebe naplácat hromadu, jen abych nebyla cítit. Konalo se tedy opravdu hodně velké překvapení, když jsem vylezla z koupelny napatlaná vším možným tak, že jsem provoněla celý byt. Jenže Damián přišel, očichal prso, juknul na mě těma svýma krásnýma očima a schoulil se do klína.

To už jednoduše bylo moc. „Co to pořád děláš?“ nedalo mi položit tuhle otázku, která prostě byla na místě. „Vždyť nesmrdím!“

Damián si mě prohlédl, trochu nechápavě a zase se položil do klína. Nechápala jsem ani já. Chvíli ho tedy jen tak hladím a pak mi to nějak nedalo. Odkráčela jsem zpět do koupelny.

Vezmu do ruky tělové mýdlo, naliju půlku obsahu na ruku a myju a myju, důkladně, samozřejmě. Tak důkladně, že jsem najednou pod rukou ucítila bulku. Na levém prsu.

 

Můj kocour mi zachránil život

Zdravý životní styl naprosto selhal. Doktorova diagnóza byla jasná a krutá. Jasné bylo i to, že bulka musí okamžitě ven. Čtrnáct dní, které se nedaly popsat. Hrůza nestřídala radost, ale zase jen hrůzu. Damián byl ale najednou naprosto v pohodě. Už nečichal.

Nejspíš i proto, že po operaci nebylo k čemu. Díky němu ale nemuselo pryč celé prso, ale jen ta proklatá bulka. Také díky tomu, že se postaral, abych si konečně všimla, nedělo se vůbec nic dalšího.

„Přišla jste včas.“ Tuhle větu budu slyšet do smrti. Slyším ji navíc pokaždé, když to moje chlupaté zlatíčko vidím. Zachránil mi totiž nejspíš život. Ne, zachránil mi určitě život.

K Damiánovi tedy přibyla Romanka. Sice nic nebude, protože kastrací se zamezilo množení, ale má kámošku, kterou miluje. A já mám přece také prsa dvě. Mimochodem, také díky Damiánovi.

 

Autor: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?