Seznamte se, Anglický pointer

18. března 2016

Název tohoto plemene pochází z anglického slova „pointing“. Znamená to, že pes pracuje tak, že najde a vystaví místo s usídlením zvěře. Americký klub chovatelů (AKC) popisuje toto plemeno jako takové, jehož každý pohyb ukazuje vlastnosti tvrdě pracujícího loveckého psa, vytrvalého, odvážného a s odhodláním dosáhnout cíle.

Pokud tedy hledáte psa, který:

  • nemá vysoké nároky na výcvik
  • nepřekypuje energií a dává přednost spíše lenošení
  • si obvykle nepustí k tělu jen tak někoho, ostatní zvířata nevyjímaje,

pak pointer zřejmě nebude to pravé plemeno pro vás.

 

Inteligentní a oddaný pointr

Při dostatečném pracovním nasazení se budou pointeři jevit jako klidní společníci. Jsou inteligentní, oddaní, loajální, opravdoví kamarádi do rodiny. Velmi dobře se adaptují na nové situace. Pokud tomuto psu neposkytne majitel již od štěněcího věku dostatečnou duševní a/nebo tělesnou stimulaci, jednoduše se stanou nervózními, neurotickými a destruktivními. V kombinaci s majitelem s malým sebevědomím se tito psi snadno dosadí do role vůdce smečky, což se podepíše na jejich vztahu k majiteli i chování jako takovém.

 

Lovecké pudy se rozvíjejí velmi brzy, štěňata začínají vystavovat již od 8. týdne věku. Je důležité poskytnout pointerovi každodenní intenzivní cvičení. To je jediný způsob, jak zabránit vnitřnímu neklidu. Aktivní rodiny se na pointera mohou spolehnout jako na nového společníka k dynamickým sportům. Pointeři jsou skvělými partnery například pro canicross, bikejöring nebo scootering.

 

Než si pořídíte pointera, zvažte následující:

  • Bude vyžadovat dostatek pohybu a provádění zajímavých činností. V opačném případě si pointeři najdou jinou cestu, jak se odreagovat. Jsou známí okusováním zdí, páráním nábytku či vytvářením obřích kráterů na vašem pozemku.
  • Mladí pointeři mají sklon k dovádění, které doprovázejí skoky s velkým elánem. Často kolem nich lítá všechno možné, batolata a starší lidi nevyjímaje.
  • Ačkoli pointeři nejsou přirozeně dominantní, mají své vlastní nezávislé názory. Proto se mohou jevit jako tvrdohlaví. Při výchově je třeba notná dávka trpělivosti při opakovaném vysvětlování, že se při výcviku pointeři musí věnovat Vám a tomu, co po nich požadujete.

 

Lze tedy konstatovat, že pointeři jsou vhodní spíše pro zkušenější chovatele s dostatkem času na péči o ně. Pokud však mezi takové lidi patříte a poskytne pointerovi dostatek prostoru na rozvoj jeho vloh, odvděčí se Vám za to svou nehynoucí nákloností a stoprocentní oddaností.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?