Shiro, kůň, který je nenahraditelný..

21. září 2013

Ahoj, chtěla bych napsat o mé koňské lásce. Je to mladý kříženec Welshe, hucula a možná ještě něčeho, nevim čeho, Shiro. Shiro je krásný, kaštanově hnědý poník s černou hřívou a ocasem, nosním pruhem a čtyřma ponožkama. Povím Vám příběh, jak jsme se seznámili.

Byl rok 2009 a já chodila do nejmenovaného klubu. Jezdit jsem uměla, tenkrát jsem i skákala.Když jsem tam byla po třetí, procházela jsem stájí. Zaujal mě ale poslední box. V něm se krčil drobný, hubený a špinavý poník. Na první pohled jsem se do něj zamilovala. Měl totiž takovou neobvyklou, kouzelnou jiskru v očích. Zeptala jsem se, kdo to je. Bylo mi řečeno, že je to tříletý hřebeček Shiro, který není obsedlý a klidně se o něj můžu starat. 

Začala jsem tím, že jsem vyčistila celý jeho box. Trvalo to asi 4 hodiny. Zjistila jsem, že se celkem bojí lidí a neumí zvedat nohy. Rozhodla jsem se, že ho vychovám. Minimálně půl roku jsem šetřila a koupila pro něj kamaše, ohlávku, vodítko, čištění. Bylo s nim přííšerně práce, ale každý den jsem ho měla radši.

Trávila jsem u něj v boxu hodiny a hodiny. Postupně mi začal věřit. A když mi začal věřit, začala jsem ho učit novým věcem. Postupně jsem ho přivykla voděním, naučila ho zvedat nohy,a spousty dalších věcí.

Byl čas ho obsednout. Začala jsem za ním chodit každý den. Pravidelně jsem ho lonžovala. Nejdřív vůbec nechápal, co to po něm chci, ale za měsíc už krokovat, klusal i cválat na povel hlasem. Nejdříve nenáviděl vyvazováky, ale nakonec si na ně zvykl a už mu nevadily.

Když začal chodit pod sedlem, bylo to hrozně těžké. Furt se lekal, nechápal co po něm chci. Každý den jsme však cvičili a protože byl Shirísek moc šikovný poník, rychle všechno pochopil a za půl roku všem, kdo ho viděli, spadla brada. Tenkrát byl ještě dost lekavý, protože byl mladý, ale pode mnou chodil jako nejsvatější beránek.

Ale následující rok se vedení klubu rozhodlo Shira prodat. A opravdu našli zájemce. Den, kdy si měli Shira odvézt, jsem probrečela v posteli. Ale né samozřejmě celý. Chtěla jsem se s ním alespoň rozloučit.Byla jsem zmatená. Proč chtějí prodat tak šikovného koně??!

Shiro jako kdyby věděl, že musí jít pryč. Když se jeho nový majitel vyšplhal do jeho sedla, předvedl mu, jak vypadá zlý kůň. Vyhazoval, kozloval, vzpínal se, plašil se a neposlouchal. Majitelé tak od koupi odstoupili a protože už se jiný zájemce nenašel, Shiro již nebyl na prodej:DD.

Od té doby ho miluji víc než předtím a vím, že je to ten nejchytřejší a nejlepší koníček na světě. Nyní už dávno umí skákat a chodí hobby parkury. Je úžasný, chodí i pod začátečníky, na které je extrémně pozorný a hodný. Všichni obdivují jeho neuvěřitelný ,,talent" vycítit, kdy je jezdec nováček v sedle nejistý a včas zastavit.

Zato pokročilé jezdce rád zkouší a dělá si z nich legraci:). Ale pokud ho zvládnou, odmění je dobrým výkonem. Ale nejradši, a to oba víme, má naše společné vyjížďky do krásné přírody plné sluníčka, luk a lesíků. Miluji tě Shiro, jsi ten nej nej koník na světě!! Nikdy tě neopustím a přeju ti desítky dalších šťastných let.:))

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?