Siddi a jeho zmizení

31. ledna 2012

V sobotu 21.1.2012 jsem si přivezla domů maličkého kocourka Siddiho. Mám už Sama, Cedrika a Niké. To zkrátím. Jen jsem se rozhodla, že nepůjdu spát, abych mohla zasáhnout, kdyby přeci jen došlo k nějakému konfliktu. Všichni kočičáci měli k dispozici pouze obývák, kuchyň, předsíň, koupelnu a WC.

 

 

Do jiných místností se nikdo z nich nedostane. Vzhledem ke zkušenostem se Samem-zámečníkem mám všude obrácené kliky do vertikální polohy (mimochodem, vřele doporučuji. Sice to vypadá poněkud "zajímavě", ale zvyknete si). Neusnout jsem vydržela skoro do 8 ráno. Pak zavládl naprostý klid a já jsem usnula.

 

Samozřejmě na sedačce v obýváku, abych byla po ruce. Vzbudila jsem se asi v 11 a Siddi nikde. Prohlédla jsem všechny možné skrýše v uvedených prostorách jich není moc a jsou lehce zkouknutelné. Bydlím v paneláku. Veškerý užitkový nábytek mám v jiném pokoji. V kuchyni je to tak nacpané na sebe, že těžko propadne kávová lžička.

 

Usoudila jsem, že je v sedačce, což bylo oblíbené místo odpočinku všech, když se tam ještě vešli. Po hodině jsem začala být nervozní, tak jsem sedačku odsunula, vyndala všechny uložené věci - Siddi nikde. Nemusím říkat, že moje nervozita začala nabírat na sobrátkách, na jídlo ani pomyšlení, jen jsem stále lezla s baterkou, kolena už mi začala otékat.

 

Hledala jsem tak, jako kdybych hledala poštovní známku. Dokonce jsem vysypala časopisy z přihrádky (prosím, neklepejte si na čelo). Sice jsem zjistila, že u odpadu na Wc je malinká škvíra. Ale neprostrčila jsem tam ani půl ruky, takže po několika pokusech jsem usoudila, že tudy se protáhnout nemohl. Přestože jsem si byla jistá, že do jiných místností se dostat nemohl, znovu a znovu jsem je prohledávala.

 

Siddi tady prostě nebyl. Nebýt různých talířků a mističek, které jsem mu na různá místa rozmisťovala den před tím, snad bych si začala myslet, že se mi vše jen zdálo a že jsem si ho ještě nepřivezla. Začala jsem uvažovat o pomoci psychyatra. Jak vsvětlit, že se nemohl dostat z bytu a přesto tady není - jasný případ pro hospitalizaci.

 

Den pokračoval, já stále šílenější. Kde všude jsem hledala si opravdu dovede představit jen filatelista, který ztratil Modrého Mauricia. Pak jsem si všimla, že jsem sice prohlédla místa za věcmi nahoře na lince, ale nevšimla jsem si, že je pootevřený friťák. Tak hurá po 5Oté nahoru - sklaply pode mnou schůdky a já se i s nimi zřítila do nádobí kočičáčků (neradi papají z plastu).

 

Byla jsem sedřená (sedačku jsem rozebrala několikrát snad do šroubků) ruce sedřené do krve, jak jsem se stále ujišťovala, že kolem odpadu se rouhodně protáhnout nemohl, pomlácená, pořezaná, a Siddi stále nikde a to už byl večer kolem 19. hodiny. Panika, že to malé chůďátko celý den nepapal, ale hlavně nepil v paneláku, kde je všude teplo.

 

No, teplo všude byla jakážtakáž útěcha, že nemrzne. Ale zoufalsví a bezmocnost, které jsem prožívala dokáže pochopit jen ten, kdo něco podobného zažil
Musím poděkovat Micinám.cz, kde jsem poznala spoustu úžasných lidí, kteří mě celý den podporovali, ať už maily a vzkazy, ale i telefonáty. Určitě ten den stouply tržby všech telefonních operátorů.

 

Když už jsem to chtěla vzdát, hodně lidí mi radilo, ať ho nechám být, že určitě sám vyleze, jedna zkušená paní mi řekla, že to v tomto případě nesmím vzdát. Že je v cizím prostředí,ještě maličký, mohl zalézt někam, od kud nemůže ven a že ho prostě musím najít. A tak jsem oběhla dům, vyžebrala baterie do baterky (moje zásoby došly), a znovu systematicky naposledy vše avsolvovat znovu. A kde byl? To až příště. Jsem unavená i z těch vzpomínek.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?