Silvestr a kočka

4. listopadu 2008

Už se také těšíte na poslední oslavu v roce - na silvestr? Mnozí z nás už mají zajednané chaty a chalupy na horách a někteří zůstávají doma a slaví tam. Ženy vymýšlejí silvestrovskou tabuli - chlebíčky, jednohubky, nějaké masíčko a hlavně nesmí chybět sekt na přípitek, muži zase mají na starost různé ohňostroje, petardy atd. A mysleli jste někdy na to, jak prožívá silvestra kočka, zda se jí líbí jako většině z nás či nikoliv? Většina našich čtyřnohých miláčků tento svátek snáší špatně. Nemají rádi petardy, rachejtle, dělobuchy atd. a často se stává, že chovatelé musí hned první den nového roku navštívit zvěrolékaře. Dokonce se stávají i horší případy, a to, že vám zvíře uteče. Po této oslavě bývají často útulky přeplněné.

Kočku tento neobvyklý silvestrovský hluk a nezvyklý pohyb v domácnosti dokáže často vystresovat. Reaguje podrážděně a může svého majitele ba dokonce i silvestrovskou návštěvu agresivně napadnout. Proto bychom měli kočce zajistit klid v jiné místnosti a můžeme jí i podat neškodná sedativa, která získáme u zvěrolékaře. Pozor, nedávejte jí žádná sedativa určená pro člověka. Většina z nich je pro kočky toxická. Vaše kočka by se po nich už nemusela probrat.

 

Pokud půjdete kočku na silvestra vyvenčit, běžte radši dříve, nežli v pozdějších hodinách, kdy už začínají být slyšet dělobuchy, a snažte se vyhýbat místům, kde je i minimální pravděpodobnost toho, že vám u nohy bouchne petarda. Kočka by se mohla leknout a utéct. Radši jí dejte obojek.

 

Pokud by se kočka přece jenom vylekala, tak se ji snažte uložit na již zmiňované klidné místo a šetrně ji uklidňovat. Přehnaný zájem o chování zvířete není vhodný, důležité je zachovat klidný postoj.

 

Chcete-li pro kočku připravit také silvestrovskou tabuli, musí základ zůstat stejný, na jaký je doposud zvyklá. Každá stravovací změna by mohla přivodit zažívací potíže. Zdravá kočka, zvyklá na pestrou stravu, může okusit i něco z  našeho jídelníčku. Můžou to být ryby, maso, mořské plody. Jsou kočky, které mají rády i cukroví, rozinky, čokoládu - ale pozor, jen v malém množství.

 

Takže, krásného silvestra pro nás i naše kočky!

 

Autorka: Iva Brunclíková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?