Škodolibý pes - je to možné?

20. prosince 2013

Odborníci přes zvířata nás nabádají, abychom svým psům nepřisuzovali lidské vlastnosti. Psi jsou šelmy. Řídí se jinými pravidly a dle nich jednají. I fyziologicky se od nás liší. Ovšem také s námi žijí, takže není divu, že se nám začínají povahou trochu podobat. Už nezáleží jen na vrozených dispozicích určitého plemena, ale také na povaze majitele psa. Proto se nemůžeme divit, že existují i škodolibí psi.

Nečekané psí "baf!"

Váš pes neomylně pozná, kdo je bázlivější. Není to pro něj zase až takový problém, protože je pravý expert ve čtení neuvědomělé řeči těla. Nenápadně se k němu přiblíží, nejlépe zezadu, a štěkne. Výsledek zaručený. Jen pozor na lidi se slabšími nervy nebo srdcem. Pokud ho chcete přivolat k sobě, zjistíte, že pes najednou není. Voláte ho jako blázen, točíte se kolem své osy a už jste docela zoufalí. Pes je ovšem celou dobu za vámi, točí se s vámi a očividně se královsky baví.

 

Nášlapné miny od psa

Škodolibý pes má také v oblibě klást po domácnosti či na zahradě nášlapné miny. Zcela strategicky a promyšleně rozmisťuje své hračky, oblíbené předměty a potravu do prostoru. Poté se uklidí na nějaké nenápadné místo, odkud má široký výhled na minové pole, a čeká na svoji oběť. Tou může být neoblíbený člen rodiny, ale spíš nevědomá návštěva. Náš pes nesnášel tmavovlasé muže a naopak měl v oblibě plavovlasé ženy. Pokud přišel na návštěvu pár v tomto složení, mohla žena šlapat na pískací hračky, jak chtěla, a pes si to šel vyřídit s jejím zcela nevinným přítelem. Některé dámy toho hojně využívaly.

 

„Pohlaď si mě!“

Možnost pohladit si škodolibého psa je výsadou, kterou uděluje jen svým oblíbencům nebo jedincům, kteří o to stojí nejméně. Na návštěvách se chodí nechat hladit zásadně k osobám, které mají ke psům respekt. Škodolibý pes není hloupý. Ví, že si ho daný člověk nedovolí nepohladit, když to vyžaduje, ale zároveň to nebude přehánět.

 

Já pes chudinka

Takový pes je báječný herec. Umí si spočítat, že od určité doby se členové rodiny trousí domů ze školy a práce a snaží se z toho vytěžit, co se dá. První příchozí ho vezme na několik hodin ven. Po příchodu domů ale dorazí další člen a je tedy nutno hrát tu největší chudinku, která nebyla venčena, jak je den dlouhý. I pokud taktiku prohlédnete, většinou podlehnete.

 

Stejně máte svého psa rádi

I přes to, že je váš pes téměř posedlý kanadskými žertíky, stejně ho máte rádi. Při pohledu na jeho čertovinou zářící očka a mordu od ucha k uchu se často neubráníte a musíte se smát. A ruku na srdce! Neudělali jste právě včera také vy něco podobného své rodině nebo přátelům?

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?