Škola volá – kam se štěnětem?

29. srpna 2014

Smutné pohledy vašich dětí dokázaly nemožné a na vysvědčení vybojovaly ratolesti nejlepší výsledky, jen abyste měli šanci dokázat, že opravdu dodržíte slovo a pořídíte jim psa. Na prázdniny je to počin vyloženě ideální! Dítko ohrožené prázdninovou nudou má moře času věnovat se malému štěněti a bezpočet příležitostí dokázat, že je samostatné a zodpovědné. Ale co až škola znovu zavolá?

Psí epidemie

S nástupem prázdnin a tzv. okurkové sezony psí útulky úlevně vydechnou a chovatelské stanice si spokojeně mnou ruce. Rodiče absolvují dovolenou a hurá – jdeme pro pejska! Děti výskají radostí, štěňata si mohou ocásky ukroutit. Na jednu stranu je to dobře. Dva měsíce intenzivní péče znamenají důležitý start do života. Na druhou stranu jde o zodpovědnost dlouhodobější, což si mnozí neradi připouštějí.

 

Štěně není hračka

Pořídit si psa je záležitostí asi na 15 let. Možná půjde o časový horizont i delší. Je důležité dětem tuto skutečnost vysvětlit ještě před pořízením psa! I když váš prvňáček nebude umět odpovědět na otázku, kde bude za 15 let, rozhodně s ním tuto problematiku proberte důkladně. S příchodem puberty zřejmě totiž náklonnost vaší ratolesti o pejska ochabne.

 

Kam se štěnětem po začátku školy?

Je nezodpovědné se štěněte s nástupem školního roku zbavit. Změna a možné zážitky s tím spojené mohou ve štěněti zanechat trvalé následky, které se můžou stát klíčovými například, dostane-li se štěně do útulku. Zde mu soustředěná výchova nebude poskytnuta a do budoucna o něj pak nikdo neprojeví zájem, protože je těžko zvladatelné. Může se klidně stát, že takto odložené štěně už bude nuceno mezi zdmi útulku dožít. Ideální je pečlivé rozdělení povinností o psa doma. Naučit děti, aby chodily pravidelně venčit třeba ráno a vy večer. S trochou důslednosti se dá režim nacvičit poměrně stabilně.

 

Když je pes sám

Na skutečnost být sám si musí zvykat téměř každý pes, jelikož všichni musíme pracovat. Aby se pes nenudil, můžete mu pořídit zvířecího kamaráda nebo kotec. Pokud váš psí přítel devastuje byt, vymezte mu ohrádkou bezpečný prostor, kde stráví čekání na vás. Máte-li možnost, můžete psa brát s sebou do práce. Především mladí psi bývají plní energie a dlouhé hodiny o samotě nesou těžce. Představte si, že jste svým psem a vleže u dveří čekáte, až zámek konečně cvakne a budete moci jít něco dělat po osmihodinové směně pána. Čekání psovi patřičně vynahraďte, vezměte jej na procházku, hrajte si s ním a chvalte ho. Rozhodně jej však neodkládejte jen proto, že děti najednou nemají čas. Pes je zodpovědnost na celý život, přinejmenším ten psí.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?