Slavné kočky aneb kočičí VIP

4. září 2013

Kočka žije po boku člověka již několik tisíciletí, aniž by plnila pouze svou původní funkci lovce myší. Dnes je to především společník, a tak není divu, že existuje celá řada koček, které se zapsaly do dějin. A to ať už díky svým známým pánům, nebo svou neobvyklostí.

Kočky známých osobností

Zatímco dříve se kočka vyskytovala především na venkově, kde plnila roli hubitele drobných hlodavců, dnes již není výjimkou, že ji najdeme čím dál častěji také ve městech. Zde se její funkce změnila a kočka se stala především společníkem člověka, žijícím s ním v úzkém kontaktu. A nejinak je tomu také u řady slavných osobností. Uveďme například Winstona Churchilla, který kočky miloval a choval jich hned několik. Jednou z jeho nejznámějších koček byla černobílá Blackie (1), která díky němu zdědila celých patnáct miliónů liber a stala se tak nejbohatší kočkou v historii.

Slavný spisovatel Edgar Alan Poe měl pro změnu kočku Catarinu, která sloužila jako předloha jeho známé knihy Černý kocour. A z českých spisovatelů, patřících mezi chovatele koček, můžeme zmínit například Karla Čapka, který měl rezavobílou kočku Pudlenku. Napsal o ní dokonce samostatnou knihu, v níž uvedl své postřehy ze života s kočkou, rozdíly v její povaze v porovnání se psem, či řadu úsměvných zážitků.

Z dalších známých koček můžeme uvést například Elvise, kočku Johna Lennona, Mitsou patřící Marilyn Monroe, nebo Hester Andyho Warhola.

 

Kočky, které se proslavily

Těžko asi nalezneme kočku, která nacestovala více kilometrů, než slavný kocour Hamlet. Ten totiž jako černý pasažér, kterého zapomněli v letadle na trase z Toronta do Kanady, nacestoval za pouhých sedm týdnů neuvěřitelných 600 000 kilometrů.

Kočka Scarlett se pro změnu zapsala do dějin svou velkou dávkou odvahy, když při požáru v roce 1996 vynesla z hořícího domu po jednom všechna svá koťata. Přestože trpěla velkými popáleninami, její mateřská láska byla silnější a žádné ze svých koťat v domě nenechala. A s mateřstvím souvisí i další známá kočka Tarawood Antigone, jež porodila neuvěřitelných 19 koťat v jednom vrhu.

Jistě bychom nalezli celou řadu dalších případů známých koček, které zůstávají známé i mnoho desítek let po své smrti. A ať už vynikaly tím, že dělaly společnost slavné osobnosti, či to byla jejich povaha, která je proslavila, staly se po celém světě námětem mnoha diskuzí, knih, či filmů.

 

(1) Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Blackie_and_Churchill.jpg

 

Autorka: Tereza Zacharová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?