Smutný odchod

17. září 2013

Dnes jsou to dva roky, co naše malá „trysková myš“ opustila tento svět. Nanynka byla náš druhý pejsek, avšak první „krysařice“. Vzpomínám si, jaké to bylo miniaturní štěňátko, když jsme si ji poprvé přivezli domů. Vešla se na dlaň a pořád jen spinkala.

Během hodiny u nás doma si získala srdce všech členů domácnosti. Byla milá, spala se mnou v posteli, strašně ráda si s námi hrála, milovala létající talíř a zbožňovala dlouhé procházky po okolí, ať už ve městě či v přilehlých lesích. Byla to malá, láskyplná „potvůrka“. Zbožňovala nás. Nikdy moc nemusela společnost ostatních psů.

A tak čas ubíhal a stejně jako naše štěně rostlo v psí slečnu, tak jsme dospívali i my – a já se ze střední přesunula do jiného města za vysokoškolským vzděláním a naše malá tryskomyš zůstala doma s naší mami… Dosáhla věku 4 let, kdy už se její ztřeštěnost poměrně uklidnila a Nanynka začínala být „dámou“. Byla klidnější, než dříve, pořád si ráda hrála, ale už nebyla takový „střelený raplík“. Milovala, když jsem přijela domů a mohla spát se mnou v posteli – vždycky si mi lehla k bříšku nebo k zádům a krásně hřála… Občas si lehávala vedle mé hlavy na polštář a v „záchvatu láskyplnosti“ mi ožužlávala nos. Jenže škola byla náročnější a náročnější a já se domu nedostávala tak často.

Byl to víkend, kdy jsem ji viděla naposledy. V neděli jsem jí šla venčit a bylo vidět, že jí není dobře. Šla hrozně pomalu a pořád se držela u mě – když jsem si klekla, chtěla ke mně, ale neměla ani sílu vyskočit mi na klín ( což vždycky dělávala, když jsme si k ní přidřepli). A to jsem věděla, že je něco špatně. Přišly jsme domů a Nanynka si lehla a usnula. Já musela odjet do školy, ale sdělila jsem doma svoji domněnku, že něco není v pořádku. A tak já jela do školy a maminka na veterinu.

Pro naši malou fenečku, a ani pro nás, na veterině neměli dobré zprávy – prý má něco v oblasti žaludku/střev, ale nejsou vybaveni na to, aby zkoumali co a jak, že musíme zajet jinam. A tak se jelo „k nejlepšímu doktorovi“ v našem okolí. Zde udělali RTG a zjistilo se, že má Nanynka ve střevech nějaký kus něčeho, co jsme v životě nikdo neviděli. Bylo nám řečeno, že je pejsek malý, že být veliký, kousek by z něj vyšel, nebo by se vzalo střevo a bylo by. Ale že takhle malý pejsek má strašně malou šanci. Ale tu šanci nám dávali. A my pošetilci jsme ji operací prodloužili trápení o týden.

Jak se člověk těžce vzdává někoho, koho miluje. Jak se snaží za každou cenu udržet ho ve svém okolí. Jak doufá, věří, že vše bude dobré, že se to dá zachránit. Byla tu naděje, dva dny po operaci prý byla čiperná, jedla a došla si i na záchod. Ale bylo to jen světlo před koncem. Naše malá bojovnice to vzdala. A mě do dneška mrzí, že jsem ji nestihla, že jsem se nestihla se s ní rozloučit. Když jsem přijela na otočku dát ji poslední pusu a pohlazení, jelikož den předtím na tom nebyla vůbec dobře a já měla tušení, že to vzdává, ale s tvrdohlavostí jsem prostě věděla, že na mě počká a chtěla jsem jí dát sbohem, aby věděla, že ji mám ráda, musela na mě počkat, přála jsem si, aby počkala - byla jsem, bohužel, první, kdo se od veterináře dozvěděl, že to její srdíčko nevydrželo a že odešla.

Bylo to bolestné, její tělíčko bylo tak cizí a bezvládné, protože jsem ji chtěla dát poslední sbohem, i když jsem si uvědomovala, že to nebude hezký pohled. Ta malá, čiperná kráska tam ležela tak bezvládná. A bolest explodovala v mém srdci a můj žal vytryskl z očí.

Jsou to dva roky, co odešel tenhle báječný pes. Pes, který cítil, když mi nebylo dobře a snažil se mne vždy rozveselit, dodat mi odvahu, pes, pro kterého jsme byli středem vesmíru. Každá smrt, natož ta předčasná a zbytečná, je nehezká a bolestivá, zvláště pro ty, kteří zůstanou. Ale ten, koho milujeme, nikdy nemůže opravdu odejít.

Vzpomínáme na Tebe naše malá, uňufaná krásko. Vždycky budeš v našich srdcích. Doufám, že se tam na těch zelených lukách máš krásně, máš tam svoji oblíbenou zelenou žabičku, ostatní jsou na tebe hodní a hlavně, že už Tě nic nebolí a že si na nás taky občas vzpomeneš. Mám Tě pořád strašně moc ráda.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?