Smutný příběh se šťastným koncem

30. srpna 2011

Chtěla bych se s vámi podělit o příběh, který se nám nedávno stal. Byl letní den, krásná slunná neděle. Baruška si spokojeně hrála, řádila, baštila, byla veselá a spokojená. Přišel večer, tak jsme šli ještě na zahradu naposledy venčit a hurá do pelíšku.

 

 

Spokojeně si lehla k nám ke gauči a koukali jsme na film. Kolem pul 10 se z ničeho nic zvedla a mazala ke vchodovým dveřím od bytu a pozvracela se. Byla to pěkně velká hromádka, plná granulí a všeho, co snědla. Okamžitě se začala strašně klepat, třásla se jak když stojíte nazí venku na mrazu. Z tlamy jí tekly sliny skoro proudem, nemohla pořádně stát, byla nahrbená, bříško měla nafouklé jako balon a tvrdý jako kámen.

 

Šli jsme nějakým způsobem ven, jenže stála jako přibitá a stále se klepala. Tak jsem okamžitě zvedla telefon a volala známé, která pracuje na veterině a dala mi kontakt na pohotovost. Tak jsem tam zavolala, popsala Barušky stav. Řekli mi, že mají podezření na Torsio ventriculi tzv. přetočený žaludek. Odkázali mě na nejbližší pohotovost v místě bydliště, kde mi po telefonu řekli to samé, možnost přetočeného žaludku.

 

Zeptal se mě "za jak dlouho tu mužete být?", odpověděla jsem: "do 20 minut nejdéle. "Ok, budu tam" řekl pan veterinář. Neváhali jsme, naložili jsme se do auta a vyrazili. Přijeli jsme na místo a začalo vyšetřování. Odběr krve, výtěry, prohmatání, injekci proti zvracení, rentgen žaludku. Doktor zavedl kanilu a dostala kapačku, diazepam na uklidnění. Po chvíli, co vyšly snímky žaludku nám doktor oznámil: "Tak dobrá zpráva je, že to není přetočený žaludek, ale tím končíme. Je to zřejmě otrava z jedu, který napadá nervový systém."

 

Tak ji ošetřil. Mezi tím jen řekl: "Odvolám kolegu z dovolené z Prahy, když to není ten žaludek". Tato věta nám udělala "radost", když kvůli Barušce chtěl stáhnout kolegu, ještě k tomu v noci, k operaci. Když jsme se chystali jet po ošetření domu, tak nám pan doktor řekl, laicky řečeno: "Buď bude zítra Baruška v pohodě nebo placatá (mrtvá)." A ať do ní narveme 20 prášků černého uhlí.

 

Tak jsme odjeli. Uložili jsme Barušku. Znáte ty psí smutné oči? Tak měla stokrát smutnější oči než normálně a celou noc ji hlídali. Bylo ráno a šli jsme venčit. Moc se jí teda z pelíšku ven nechtělo, ale nakonec šla a jeli jsme na kontrolu. Vypadala mnohem, mnohem líp než v noci. Pan doktor nám řekl, že na 90% je dobrá a dáme dietu. Dostala ještě poloviční kapačku a injekci. Sice si ještě pospávala, co to šlo, ale už je z ní zase ta naše zlobivá Baruška, jak ji známe. Tak jsme moc rádi a MOC děkujeme panu doktorovi, že se nám o ní takhle skvěle postaral a dal nám ji do pořádku!

 

 

 

 

Přidáno: 64 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?