Smyšlený koňský příběh - Můj nejlepší kamarád kůň

29. listopadu 2012

"Zase ráno..." vzdychla jsme si. Promnula oči a rozhlídla se po pokoji. A zničeho nic jsme sebou cukla. "JE sobota." Rychle jsem se oblékla, seběhla po schodech do koupelny, umyla si obličej a vyčistila zuby, chytla do ruky bundy a do druhé mrkve, a pádila do stáje.

 

 

Pomalu jsme otevřela dveře od boxu, a pohladila ještě ležícího ryzáčka do hlavičce a dala mu mrkev. "Ahoj Hádí. Jak ses vyspinkal?'' S těmito slovy jsem mu dala pusu na pysky a nechala ho vstát. Můj svěřenec se jmenuje Hagrip je to 9 valášek plemene Welsh Cob. Vyšla jsme z boxu a přivřela dveře, popadla vidle a donesla mu seno.

 

Když už spokojeně přežvykoval, nakrmila jsme i ostatní koníky, a když jsme měla hotovo, pustila se do čištění. Vtom jsme uslyšela, jak někdo přichází. Do boxu nahlédl trenér. "Á, ty už jsi tady?'' usmála jsme se a přikývla. "Dneska půjdete na vyjížďku, souhlasíš?'' Odpověděla jsme a dál pokračovala v čištění. Moc jsme se těšila.

 

Když bylo hotovo, došla jsem pro uzdu a sedlo. Konečně mám hotovo! Hagri jenom spokojeně zabručel, to už jsme měla helmu a vestu na sobě. Vyvedla jsme Hagriho z boxu a vyskočila mu na hřbet. S instrukcemi, kam se dneska vydáme, jsem se rozešla, směr les.

 

Byl hezký podzimní den a svítilo sluníčko. Když jsme nebyli na dohled naklusali jsme. Hagri klusal pěkně pomalu, ale přesto neztrácel tempo. Bylo vidět, že si vyjížďku užívá. O kus dál jsme zůstala sedět a nacválala. Vítr mi svištěl okolo uší a Hagri krásně cválal. Ne jako jindy, tentokrát se překonal, hlavičku pěkně stočil a pěkně šlapal. Doopravdy si to užíval. Přešla jsme do klusu a do kroku. Pochválila ho, když jsme bez zlobení přešli okolo šustící plachty ve křoví.

 

Když jsme se dostali na louku, zase jsme naklusali a po chvíli znovu nacválali. Když jsme cválali okolo lesa, Hagri zneklidněl. Přitáhla jsme si otěže a přitiskla více kolena k sedlu, přešli jsme do kroku. V lese něco bylo a Hagri z toho byl hodně vyděšený. Když jsme se vzdálili, znovu jsme naklusala. A v tom něco ze křoví vyletělo, nestihla jsme postřehnou, co. Měla jsem co dělat, abych se udržela v sedle.

 

Otěže jsme měla přitáhlé, ale Hagri vůbec nereagoval, metl si to se mnou pořád rychleji. Začala jsme si s ním povídat, uklidňovat ho, jenže to nepomohlo, pořád zrychloval. Brzdila jsem, už jsme neměla sílu ho brzdit. V tom konečně zpomalil a zastavil. Konečně jsme stáli, pochválila jsem ho a uklidnila. Pomalu jsme se vraceli domů. Pobídla jsme ho do pomalého klusu, když v tom zničeho nic vystřelil.

 

Ne, že by se lekl, chtěl! Brzdila jsme jako nikdy, zase si ze mě vyběhl. Zničeho nic vyhodil a z trysku zastavil a já to nečekala a přeletěla mu přes hlavu. Když jsme dopadla, měla jsme v rukou otěže, podívala jsme se na Hagriho a on, ne že by ho to trochu rozhodilo, Zasmál se na mě vycenil zoubky a zařehtal. Vstala jsem a oprášila si zadek. Popleskala ho po krku a začala se smát.

 

Asi po pěti minutách jsme mu vyskočila na záda a šli jsme domů. Pěkně pomalu. Když jsme dorazili, odsedlala jsme ho, nasadila mu provazovou ohlávku s vodítkem a šla s ním do výběhu. Chvíli jsme ho povodila, aby oschnul. Pak jsme s ním zašla couvat a dělat různé naše kravinky. Zkoušela jsme úklonu, zvednutím přední nožky. Pak jsme na něj zkusila vyskočit, reakce byla nečekaná, začal se pást.

 

Čekala jsme vyhození, ale překvapil mě. Prošla jsme se s ním kousek a pak zaklusala a zase skouzla dolů. Nakonec jsme ho pustila a ještě ho prohnala. Zvedl ocas a cválal okolo mě v pravidelných kroužcích, nechala jsem ho zastavit a vydala se do stáje vykydat. "Tak co, byl hodnej?'' zeptal se trenér. Já jsem se začala smát a dokázala jsme jenom říct: "no, jako vždycky...''

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?