Sobotní odpoledne s otázkou = Proč psi očůrávají kola u aut?

29. září 2013

Bylo krásné sobotní odpoledne a s paničkou jsme se rozhodli, že půjdeme na delší procházku.

Nasadila mi kšíry a vodítko a jelikož bylo trošku chladněji, vzal jsem si i bundu. Když se i panička oblékla, mohli jsme vyrazit. Hned jak jsem vylezl z domu, začal jsem táhnout jako smyslu zbavený. Přitáhl jsem k bráně, stoupl si na zadní a začal frkat skrze bránu. Říkal jsme si: "tak už tu bránu sakra otevři, ať můžu ťapat"! Panička vzala za páčku, ale než bránu otevřela, vzala mě do náruče a vysvětlila, že po silnici pěšky nepůjdu, že tu auto jezdí jako blázni a tak si mě radši ponese. Nebylo to nic příjemného, ale co se dalo dělat. Když už jsme konečně dorazili do naší tzv. uličky, konečně mě dala na zem a já jsem tlapal jako psí král. Všude jsem všechno musel očíhnout a začal jsem trošku tahat, aby jsme se dostali dál než na začátek uličky. Přišli jsme až k mostku, kde jsme se střetli s vyjíždějícím autem. Hned jsem zastavil a čekal co se bude dít. Auto jen popojelo a zastavilo. Nějaký pán vylezl a šel pryč. No hned jsem musel běžet auto očuchat a hned jsem zvedl nožičku a né jednou! Paničku hnedka napadla otázka: Proč, nejen já, ale i ostatní pejsi očůrávají kola u aut? Celou cestu než jsme došli domů nad tím přemýšlela. Pak si sedla v obýváku a koukala pořád na mě a přemýšlela proč to vlastně každý pejsek dělá. Že by to byl instinkt? Nebo jen zlozvyk? Nedalo jí to a šla se kouknout na Dagišáka co ten dělá venku. Jelikož byl pán doma, tak měl auto stát v zahradě, a jak to Dagiš hnedka zjistil, utíkal k autu a hned zvedl nožičku a bylo to. Páníček mu hned řekl, že se to nedělá a paničku hned napadlo, jestli ti pejsci to nedělají schválně, když je takhle páníčci okřikují, že se to nedělá. Panička se ptala celé rodiny, jaký mají názor a proč to vlastně dělají.
Nakonec usoudila, že jsou dvě možnosti proč to dělají. Ta první je, že nás všechny chtějí trošku poškádlit a zároveň rozzlobit a ta druhá, že když auto stojí doma a jeden z nás jde kolem něj a zvedne tlapku, tak druhý musí hned udělat to samé. Auto nám i s páníčkem odjede, a panička si myslí, že když stojí někde na parkovišti určitě se ometá nějaký cizí pes a ten musí nožku na to kolo taky zvednout, no a když zase přijede pán s autem domů, tak cítíme různé pachy. A jede to zase od znovu! Je to paničky dedukce a určitě by našla na internetu nějaké diskuze či články proč to pejsci dělají a né jenom na autech, ale i nábytku, stromech či dalších x věcí, ale panička je prostě taková přemýšlivá, tak jí to nemějme za zlé. ;-)
Natlakoval: Nick :-)

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?