Šok

6. června 2013

Na začátek musím přiznat, že přestože miluji všechna zvířata, na jakékoliv hlodavce reaguji více než hystericky, mám na ně fobii. V domě. kde bych zahlédla malou myšku okamžitě prchám. i kdybych se měla brodit rozvodněnou Vltavou - pryč pryč pryč pryč za každou cenu.

 

 

Tento týden bylo všechno jinak díky povodním, pacienti se mi průběžně rušili, nebo se naopak narychlo objednávali. Stejně tak dnes - s jedním pacientem jsem se domluvila, že vzhledem k tomu, že neví, jak dlouho do Prahy pojede, vyzvedne mě doma. Využila jsem toho a připravila jsem si veliké tašky s prádlem. (jsem fyzioterapeutka a hodně si potrpím na čistotu, takže veškeré prádlo - prostěradla, ručníky, osušky do sauny apod. peru a žehlím vlastnoručně).

 

Tašky jsem dala do předsíně a čekala jsem, až zavolá, že je před domem. Přijel o něco později, než jsem čekala. Rychle jsem tašky natahala k výtahu, zamkla, sjela dolů, on už čekal s otevřeným kufrem, rychle jsme tam tašky naházeli a jeli do práce. Tam jsme tašky vyházeli na chodbu, já jsem v rychlosti zapla saunu, topení, převlékla jsem se, než on přeparkoval. Ve chvíli, kdy vše bylo hotovo, pán spokojeně seděl v sauně, šla jsem si pro čisté prostěradlo do jedné z tašek.

 

A v té tašce jsem sáhla na krysu! Řev, který jsem ze sebe vydávala byl silnější než siréna, když někdo zadá špatný odblokovací kod. Prostory mám pronajmuté ve velikém objektu, nade mnou jsou kanceláře, fitko, ordinace. Stála jsem opřená o zeď, kam jsem hrůzou odskočila, neschopná čehokoliv jiného než řičet řičet řičet, srdce mi pracovalo k infarktu. Kdo neví, co je fóbie, nedovede si to představit. Člověk je jak ochrnutý, rozum je úplně mimo.

 

Můj řev vzburoval celý objekt, sbíhali se lidé, dokonce pronikl i k mému pacientovi do uzavřené sauny - to bylo zvlášť zajímavé, chudák vyběhl jen v ručníku kolem beder. Když jsem přerušila neartikulovaný řev, vzmohla jsem se jen na "Ta taška, taška, vyhoďte tu tašku, je v ní krysa!" Někteří couvli, ale našel se jeden odvážný, který za uši chytil tašku, odnesl ji mimo objekt a celou ji vysypal - i s prostěradly, která jsem sama vyprala, usušila a v neděli žehlila od 2O.OO do O4.OO.

 

S prostěradly nevypadla krysa, ale úplně něco jiného. V první chvíli mi to mozek vůbec nebral - zírala jsem na "to", neschopná čehokoliv. Pak jsem jako z dálky slyšela "Jé, kotě, kde se tady vzalo!?" V té chvíli se mi začal zaostřovat zrak, mozek částečně fungovat a jen jsem vydechla "MIMI?!?!" Ano, byla to ona. Vím, že mi do tašek leze jako většina koček, vjde se nejen do batohu, ale i do kabelky. Když se mi do tašky nacpe Sam nebo Cedrik, rozdíl ve váze většinou poznám. Ale Mimi nemá ani tři kila a ve fofru a na pár metrech jsem nepoznala, že jedna ze čtyřech těžkých tašek má místo cca 14 kilo 16,5.

 

Když jsem se jakžtakž vzpamatovala, Mimi se nechala ode mě "zachránit" a odnést do mých prostor za ovací přihlížejících. Tam se velice rychle zabydlela a strávila příjemné odpoledne prozkoumáváním nových prostor a přijímaní poklon jak je šikovná a krásná. Budiž jí ke cti, že vyslyšela můje výhrůžky "Opovaž se tady vyčůrat nebo udělat bobek!" Neudělala. Ale přede mnou byl problém - jak tohohle ďáblíka dostat domů bez přenosky? (taxi v Praze se naprosto vymyká mým finančním možnostem).

 

Naštěstí poslední pacient, který sice nepřijel autem, zavolal svojí přítelkyni, aby pro nás přijela a odvezla nás domů. Oni ydlí v Kobylisích, já mám práci kousek od Budějovické, bydlíme na Jižním městě..... v 17 hod. v době povodní, pražáci si dovedou předastavit... Mimi samozřejmě odmítala cestovat v tašce, do které před tím sama vlezla. Nacpaná do batohu, kde normálně ráda spí - to také ne - celou cestu se snažila z něj dostat a prozkoumat krásné voňavé auto. Naštěstí to netrvalo dlouho.

 

A kde myslíte, že spí teď, když tohle píši? V tašce s použitým prádelem, které jsem z práce přivezla. Asi připravená na další dobrodužství. Ale já si příště dám velký pozor a budu si prohlížet snad i kapsy...

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?