Špatně napsaný kočičí inzerát - kočičí "ne"příběh

28. ledna 2016

Nejsem člověk, který by zas až tak rád vypisoval články na podobné téma, možná jej ani nikdo nebude číst. Ale mám tu potřebu a třeba někdy moje zkušenost pomůže i někomu jinému.

Před pár dny jsem sepsala inzerát, možná mohl být psán i jinak, ale omezený text mne nutil psát výstižně a jasně, co mám na srdci a co bych ráda ... nikdy by mne nenapadlo, že by mohl někoho pobouřit a co víc, že by mne někdo obvinil, že je smyšlený ...

Inzerát zněl (po dopsání článku jej raději vymažu, žádné další takové reakce nemám za potřebí číst):

"Do rodiny se zdravotně postiženým prckem a 7letým Birmáčkem (opustil nás Ragdolí parťák) hledáme za symbolickou cenu (nebo darem) kočičku či kocourka, spíše koťátko, aby si zvyklo na děti a bydlení bez zahrádky - Thajské kočky (Thai Cat), nejlépe s PP (ale jako mazlíka, ne na koťátka). Oblast kam můžeme dojet: Brněnsko, Kroměřížsko, občas jezdíme i k lékařům směr Olomouc a Opava Předem moc celá rodinka děkuje za případnou nabídku (nespěchá, může to být v průběhu roku)"

Dnes mi přišla reakce, která mě velmi ublížila, ne doslova, ale ranila a donutila mne sednout k PC a napsat tento příběh.

Bezejmenná mi napsala:

"Dobrý den. Když jsem viděla váš inzerát, zasmála jsem se jak hrajete na city a přitom to je pouhá lež. Jak můžete vůbec něco takového napsat??? Že se nestydíte brát si do pusy postižené lidi... a ještě jak píšete za symbolickou cenu nebo zdarma? Přitom máte doma birmu a měli jste Ragdolla? To nejsou levné kočky.. a to jak píšete s PP? Kdyby jste chtěli kočku jen na mazlíka, nepotřebujete s papírama kočku a hlavně ne Thajskou kočku, která je jedna z nejdražších. Stačila by vám kočka domácí.. Takže jste jen vychcaní a chcete na zvířeti pouze vydělávat.. Jestli máte nějaké děti lituji jich, protože mít takovéhle rodiče?? Jste ostudou.
Upozorním na vás chovatele, i aby si dávali pozor na podobné inzeráty."


Chtěla bych se všem omluvit, koho můj inzerát vedl k podobným myšlenkám. Bylo to ode mě pošetilé psát pravdu a nedokazovat skutečnost ...

Kdysi jsem si na brigádě, při práci, ve Zverimexu, při studiu dušiček kočiček a pejsků, zamilovala Birmu a o pár let později, s novým partnerem, došlo k naplnění snu. Protože je ale náš Birmák dušiška "šlechtická" a hlavně "knedličková", hledali jsme do dvou týdnu kamaráda, aby nemusel být sám, chtěli jsme povahově podobného, ale už ne tak drahého. A našli jsme Ragdolka, kterého jsme si také jeli vyzvednout dost daleko, aby nebyl Birmáček doma sám, když jsme v práci. Nikdy předtím jsem mít dvě čičiny neplánovala. A bylo to skvělé. Každý jiný, jako nebe a dudy.
Potom se nám narodila dcerka a nikdy jsme nelitovali. Když přišel na svět syn, celý život se nám na vždy změnil a otočil od normálu, ani přesto jsme nikdy nezapochybovali, že musíme být celá rodina pospolu, i s čtyřnoháči, byť starostí je nemálo.
Po těžkých chvílích před vánoci, odešel v lednu i náš Ragdoláček, což mě mrzí a nikdy nepřestane, chybí mi jeho "pejskové" chování, jeho hlas a vykřikování v ranních hodinách, chybí mi jeho natažené packy na stromě i jeho přivítání, když jsme došli domů. Nechybí jen nám, ale i jeho parťákovi. Ale jen on, si nechal od synka tahat za ouška a probírat chloupky jeho zdravou ručičkou. Birmička prostě taková není, ale je vidět, jak je smutná. Tak jsem začala procházet články o kočičkách, které se používají k felinoterapii, protože bychom rádi klidného, ale zároveň věrného společníka, který bude mít podobné chování, ale bude i tolerantní k našemu "domácímu cirkusu".
Je ode mne zlé, že se mi víc líbí Thajské plemeno než kočka domácí. Že chci prostě něco jiného, ale nemohu si to dovolit. Bylo zlé, že jsem nechtěla podpořit černé množitele, což jsem ostatně nedělala nikdy, že jsem třeba doufala, že si jednou pořídí někdo koťátko a pak jej nebude chtít (ať už jsou důvody zdravotní nebo jiné) nebo bude nějaké koťátko s "vadou na kráse". Myslela jsem, že když bude mít kočička PP nebo její rodiče, budu vědět, že bude povahově taková, jak se u plemene očekává. Byla to zřejmě chyba, vědět a chtít. Možná je někdy méně, vlastně více. Měla jsem vysvětlovat, že dříve peníze byly a dnes se musím doprošovat od státu každé koruny a žádat cizí lidi o pomoc, když bych třeba chtěla žít poklidný život druhých?

Ať už tak nebo tak, omlouvám se za případné pobouření druhých, jako u slečny. Vybírala jsem právě tento server, protože mi přišlo nedůstojné dávat inzerát na nějaký bazar, i přesto, že jsem webu již pár let "nevěrná" svou nepřítomností, protože na něj nemám čas, jako dříve, bez dětí.

I když jsem za poslední roky zjistila, že jsou mezi námi lidé moc hodní, po dlouhé době jsem se setkala s něčím, co mne ani nenapadlo, když jsem řádky sepisovala.


Přeji všem kočičkám co největší a nejdelší zdraví, ať mohou dělat radost svým páničkům a páníčky si užívat,

Monika

 

Uděleno: 200 bodů ;) a krásný den od Miciny.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?