Specifika chovu německého ovčáka

28. listopadu 2014

Německý ovčák je nejvšestrannější plemeno, původem z Německa. I když ovčáků je nepřeberné množství, ten německý je jen jeden a kdo si jej jednou pořídí, už by nikdy neměnil!

Superlativů, pojících se s tímto plemenem, je nepřeberné množství a všechny jsou pravdivé. Ačkoliv dorůstá do výšky 56-66 cm a váhy do 40kg, je snadno zvladatelný. Rychle se učí a páníčkovi by udělal vše, co mu na očích uvidí. Zároveň je to skvělé pracovní plemeno a dnes nejpoužívanější služební pes. Dožívá se obvykle 10-12 let.

 

Jak se cvičí německý ovčák

Německý ovčák je plemeno věčně hravé a nesmí se na něj spěchat. S jemným, ale důsledným učením je dobré začít postupně od čtyř měsíců. Můžete jej správným vedením naučit kdejaký kousek od nošení novin po couvání do schodů.

 

Povaha německého ovčáka

Jde o plemeno mimořádně vyrovnané, pevných nervů a dobromyslné. Jakožto služební pes by měl být bojovný a tvrdý, vše se ale projeví na základě toho, k čemu psa vedete. Určitě není na škodu pro začátek navštívit cvičák, kde vám poradí se vším, co může jeho povahu do budoucna utvářet.

 

Na jaké nemoci trpí německý ovčák

Němečtí ovčáci jsou neslavně proslaveni displazií kyčelních kloubů. Jde o genetickou predispozici, která se dá vymýtit jen pečlivou plemennou selekcí. Proto je dobré štěňátko pečlivě a uvážlivě vybírat na chovných stanicích. Časté také bývá onemocnění páteře mezi bederními a křížovými obratli, nazvané SCE. Postihuje psy staršího věku a projevuje se bolestivostí páteře, úbytkem stehenních svalů až inkontinencí. Nelze opomenout ani často zmiňovanou torzi žaludku, tedy přetočení. Zde hraje vliv složení stravy, genetické predispozice a stres.

 

Německý ovčák je plemeno neobyčejně vděčné a věrné. Hodí se svou povahou i do rodin s dětmi a patří mezi nejčastěji obsazované filmové psy. Byl prvním psem nominovaným na Oskara a stal se symbolem a definicí celého psího pokolení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?