Správná výživa psa

17. května 2012

V poslední době si lidé zvykli na nákup tzv. rychlovek. To znamená jídel buď hotových, nebo v podobě polotovaru. Šetří to samozřejmě čas, kterého se nám tak zoufale stále nedostává, ovšem naprostá většina těchto jídel není v souladu se zdravou výživou. Co je ale horší, nešetříme před těmito kalorickými bombami ani naše psí miláčky. Kdo by přece těm smutným očím odolal?

Co chutná mě, má rád i můj pes

Máme velmi často mylnou představu o tom, že když nedopřejeme našim chlupáčkům stejné dobroty, kterými se cpeme i my, že prostě strádají. Pejsek se nám dívá přímo do očí pokaždé, když suneme do úst sousto. Nelze tedy dopustit, aby si pejsek myslel, že páníček je lakomec.

 

V tomto momentě ovšem zapomeneme na to, že trávící soustava našich mazlíčků je naprosto jiná a to, co nám velmi chutná, může pejska postupně zabíjet. Některé potraviny jsou totiž pro naše miláčky dokonce toxické.


Nejhoršími obdobími jsou samozřejmě různé svátky, kdy si lidé dopřávají a s nimi právě i jejich pejsci. Právě tehdy se plní veterinární ordinace nejvíce.

 

Je prostě nutné myslet na to, že ke štěstí vašeho pejska je třeba dbát i o jeho kondici. Tlustý pes se špatně pohybuje, trpí dokonce stejnými zdravotními problémy jako lidé. Postiženy jsou tak často klouby, srdce a plíce a další orgány.


Správná výchova psa

Ke skvělému výcviku vašeho psa nepatří jen poslušnost v rámci různých povelů. I krmení by mělo být nastaveno stejně. Pokud tedy naučíte psa škemrat o něco dobrého pokaždé, když jíte, těžko pak odoláte jeho smutným očím. Pes by měl vědět, že to, co jí páníček, pro něj prostě není. Lidské jídlo by ho nemělo vůbec zajímat.

 

Doba krmení by měla být striktně daná a s ním i druh krmiva. Není nutné ho střídat. Naopak i při změně psího krmiva může dojít ke zdravotním problémům.

 

Stejně tak by mělo být pro psa tabu braní si potravy od jiných lidí. Nejen že ochráníte jeho zdraví z hlediska výživy, ale nehrozí pak ani skutečnost, že by pes mohl být tímto způsobem například otráven.


Správně vychovaný pes si prostě nic jiného, než to, co podáváte vy, nevezme. Takový páníček je pak ušetřen i toho, že jeho miláček pozře třeba právě otrávenou klobásku, pohozenou v trávě.

 

Pes a jeho optimální strava

Aby měl pes přesně to, co mu svědčí, je třeba brát zřetel nejen na velikost, plemeno, ale i na jeho věk. Štěně má naprosto jiné potřeby než pes dospělý nebo starý. O tom, jak krmit, je možné se poradit s odborníky nebo pročíst vhodnou literaturu. Poradit by měl i veterinář.

 

V dobách, kdy si páníčci dopřávají různé dobroty, nemusíte svého psa krmit tím samým. I pro psy existují potravinové doplňky a pamlsky, které jsou pro ně nejen vhodné, ale zároveň i posilují jeho kondici či se postarají o zdravý chrup.

 

Pokud tedy máte potřebu vašemu miláčkovi jakkoliv přilepšit, je možné nakoupit spoustu psích dobrot, určených právě pro ně.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?