Šťastný nový rok, číčo!

27. prosince 2015

Odpočítávání začalo, nový rok se blíží! Už víte, jak strávíte poslední chvíle starého roku a první okamžiky toho nového? A kde tou dobou bude vaše kočka?

Konec světa nebo velká legrace?

Každá kočka samozřejmě vnímá Silvestra jinak. Některé dokonce s potěšením sedí na parapetu okna a pozorují zářivýma očima dělobuchové dění na obloze. Svým způsobem je chápu. Stále je ale větší procento koček, které Silvestra považují za konec světa. Jelikož má kočka o tolik citlivější smysly než člověk, není se co divit. Zatímco lidé slyší vjemy v rozmezí 16-35kHz, kočka s přehledem slyší i zvuky o frekvencích větších jak 60kHz. Petardy s takovou razancí pak znějí asi jako déšť asteroidů.

 

Pohoda, klídek a tabáček (bez tabáčku)

Kočky i přes citlivost uší snášejí Silvestra obecně lépe než psi. Mají-li strach, přítomnost člověka je může opravdu uklidnit (na rozdíl od psů, kteří se třepou i tak). Hodně tedy pomůže, budete-li své kočce na blízku, když se bude bát. Můžete pustit rádio nebo televizi, aby petardy nebyly tolik slyšet. Doporučuje se také zavřít všechna okna a dveře a znemožnit kočce utéct ven. Auta bohužel jezdí i na Silvestra a panika je mocný pán. Pokud víte, že vaše kočka každoročně silvestrovským veselím nesmírně trpí, můžete také zajít předem k veterináři pro uklidňující medikamenty, nejčastěji se používá Sedalin gel. Pamatujte však, že u již vystresované kočky látka v krvi nezapůsobí a adrenalin ji vyplaví, proto jej podávejte již od rána. Chce-li se kočka schovat na nějaké nejzazší a temné místo, nebraňte jí. Ona ví, co dělá.

 

Happy New Year

Panika ale s příchodem půlnoci zachvátí většinu zvířat, i těch divokých. Nemají se kam schovat, jelikož petardy lítají celým jejich přirozeným stanovištěm, tedy venku. U srn se často stává, že vlivem velkého stresu dostanou na místě infarkt. V centrech měst pak poletují vyděšení ptáci, kteří vrážejí do tramvajových trolejí, což je také může stát život. Kočka se v naprosté většině případů někam schová, je-li nucena trávit oslavy venku, a v klidu přečká, až vše ustane a bude ticho. Extrémní stresové reakce však u nejedné kočky končily průjmem, zvracením, křečemi nebo také infarktem. Zkuste letos vaší kočce umožnit pozitivnější start do nového roku!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?