Štědrý večer ve stáji

12. prosince 2011

Dny se krátí, noci prodlužují a do očí vašeho koně se vkrádá zvědavá otázka, která vám nedává spát. „Tak co dostanu letos na Vánoce? Mrkev jsem měl už loni a předloni taky,“ čtete v očích svého čtyřnohého kamaráda. Místo odpovědi se tváříte nanejvýš tajemně: „Nechej se překvapit!“

Nic jiného vám ani nezbývá. Mrkev máte sice v záloze tak jako každý rok (mrkví koně na Štědrý den opravdu neurazíte), ale sami cítíte, že to není ono, že by to přece ještě jenom něco chtělo. Ale co, to kdybyste věděli!

Vánoce se ale kvapem blíží, a z jediné útěchy „času dost“, kterou máte, stává se při pohledu na kalendář noční můra. A výraz vašeho koně je den ode dne tázavější.

Abychom vám ušetřili klasické předvánoční trápení s výběrem vánočního dárku pro vašeho koně, přinášíme pár nadějných tipů, které snad zaberou. A kdyby náhodou nezabraly, což je ovšem zcela a naprosto vyloučeno, je tady pořád stará dobrá a osvědčená vánoční mrkev jako na každé Vánoce.

 

Pochoutky pro koně zaujmou a potěší

Mrkev tedy nechejme zatím stranou, ale proč si na Štědrý den tak jako tak nezamlsat? Nejrůznější pamlsky jistě přivedou koně do správného štědrovečerního rozpoložení. Existuje spousta firem, které nabízí nejrůznější pochoutky pro koně, a těžko si lze představit ideálnější vánoční dárek pro mlsné koňské jazyky.

Co třeba kroketky s jablky? Nebo raději s medem? Ovšem má-li váš kůň hravou povahu, a který kůň ji nemá, i když se tváří, že ne, můžete mu dobroty opatřit originálním vánočním balením.

Tím je děravý míč. Ano, slyšíte a čtete dobře. Návod k použití je jednoduchý. Vezmeme děravý míč, ten vyrobíme snadno a lehce, a do něj vložíme náš chutný vánoční dárek. Kůň si může s míčem hrát a odměnou za jeho námahu a důvtip mu budou pochoutky, které děrami z míče vypadnou. Děravý míč má ještě jednu výhodu, kterou na Vánoce ocení nejen koně. Takto zabalená štědrovečerní večeře zabrání tomu, aby se kůň na Štědrý den přejedl, což by mu jinak určitě nedělalo žádné problémy.

 

Kvalitní dárek pro koně

Vánoční dárek se může nést i ve znamení kvalitních, třebaže cenově náročnějších minerálních doplňků, jež jsou prospěšné pro zdraví koně. I když, pravda, co se týče chuťových vlastností, přece jen poněkud zaostávají za mrkví.

Toužíte-li, respektive váš kůň, po něčem praktickém, mohla by vás z předvánočního přemítání vysvobodit koňská deka. Dárek je vkusný i praktický, na tom se určitě shodnete vy i kůň. Jestli nevíte, jakou deku vybrat, můžete si o koňských dekách na koniccich.cz dozvědět více, a pak už jít najisto.

 

Vánoce jsou svátky klidu i pro koně

Vánoce to nejsou jen dárky, i když ty samozřejmě taky, ale i ona neopakovatelná a kouzelná atmosféra klidu a pohody. Neseženete-li pro svého koně žádný originální dárek, i to se může stát, je tady ještě pořád mrkev.

Jen žádný stres!

Má-li váš kůň sklony k lenošení, i takoví koně se najdou, nechejte ho na Štědrý den lenošit. Je-li pro vašeho koně největší radostí projížďka, dopřejte mu jí i na Štědrý den. A až se vrátíte z projížďky, nezapomeňte mu dát mrkev.

Ach jo, zase ta mrkev!

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?