štěkání na rozkaz!!!!

30. prosince 2010

Základem cviku je naučit psa na povel štěkat. Tohoto cviku používáme pro utužení celkové poslušnosti psa v době. základního výcviku a při nácviku vyštěkání ukryté osoby, vyštěkání těžkého předmětu a při označení osoby.

 

Povel: "ŠTĚKEJ!" je vysloven krátce v rozkazovací intonací. Posunek: Pohybování (hrození) ukazováčkem pravé ruky, která je ohnuta v lokti; ukazováček ve výši pravého ramene. Podmíněný podnět: Povel "ŠTĚKEJ!", posunek, vyprovokování psa proutkem, pamlskem a slovní pochvala.

Nepodmíněný podnět: Pochvala pohlazením a podaný pamlsek.

 

Způsob nácviku: Je třeba, aby se psovod na tento: cvik zaměřil již při výchově mláděte tím, že využívá každé příležitosti , kdy se pes sám rozštěká, aby ho povelem a posunkem přiměl k zaštěkání na rozkaz. Například - mládě při hře s něj: kým předmětem se rozštěká. Psovod toho musí ihned využít a přimět ho opět k zaštěkání již za použití povelu ".ŠTĚKEJ!" a posunku. Pochvalou a odměnou pamlskem podpoří vybudování: návyku štěkat na rozkaz.

 

Přidáno: 5 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?