Štěňátko se učí

3. prosince 2010

Když jsme si Stázku přivezli, bylo jí pět a půl měsíce.

 

Když byla ještě u maminky, bydlela na statku na vesnici, kde žila ještě spousta psů několika plemen. Co se soužití s pejsky týče, byla už zkušené a slušně vychované štěňátko. S lidmi měla taky jenom ty nejlepší zkušenosti, věděla, že u člověka najde zastání a oporu v každé situaci, a taky to nejlepší mazlení a skvělou zábavu. Základy pro spokojený život dostala Stázka dobré.

 

K těm základům se však štěňátko musí naučit ještě spoustu dalšího - a ne všechno jde vždy snadno. Stázinku jsme odvezli z jejího malého bezpečného světa "na dvorku" do velkého světa plného neznámých věcí. Rozumné štěňátko ve věku jako byla Stázka už ví, že musí být opatrné. Bylo toho na ni opravdu moc - město plné neznámých zvuků; auta, od kterých nevěděla, čeho se může dočkat; popelnice a různé další obludy, které potkávala. Dokonce i doma se objevovaly věci, které vypadaly hrozivě - igelitky; taška přes rameno kolikrát nečekaně sklouzla a výhrůžně se jí zhoupla přímo před nosem; oblékání bundy, to podivné máchání obrovskou věcí, jí připadalo jako příprava k něčemu strašnému. Stázčina důvěra v paničku byla naštěstí nezlomná. Nechala si postupně všechno ukázat, společně jsme si ty podivnosti osahaly, uvěřila mi, že se jí nic nemůže stát. Pomalu zjistila, že žádná z těch oblud jí neublíží, ani když si k nim sama čichne. Teď už je to odvážná dospělá fenka, a měli jste ji vidět, jak nedávno naprosto zásadně vynadala deštníku, když se před ní nečekaně rozevřel.

 

Taky jsme se museli vypořádat s nepříjemným průvodním jevem všech štěňátek - loužičky a hromádky se objevovaly i tam kde neměly. A tak jsme brali Stázku ven - po třech hodinách, po jídle, po spinkání, po... pořád. Pak už se to stalo, jenom když se zapomněla, nebo když to nestihla, ale i to pominulo. Už je všechno v pořádku - nakonec se to naučila stejně jako každý pejsek.

 

Úplně největší problém jsme měli s vodítkem. Obojek měla Stázka na sobě taky poprvé, ale ten jsme nasadili a bylo. Chvilku si ho drbala a pak už si ho nevšímala. S vodítkem to však bylo o něčem úplně jiném. To byla nenávist na první pohled; a já se obávám, že bude celoživotní.

 

Přidáno: 48 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?