Štěně irského setra

27. prosince 2013

Když se řekne irský setr, je to v podstatě synonymum pro eleganci. Toto nádherné plemeno loveckého psa vyšlechtěného v 19. století v nás vyvolává obdiv, a jakmile se s ním seznámíme blíže, tak i radost z hravosti a laskavosti tohoto plemene. Co se ale děje předtím než potkáme tohoto dospělého krasavce?

Irský setr - inteligentní už od štěněte

Irský setr je již od mala jasným živlem. I jako dospělého je nutné ho zaměstnávat a dodávat mu každodenní dávku procházek a zaměstnání. To platí i u štěňátek. Irský setr je velice inteligentní pes a rychle se učí. U mladých pejsků je samozřejmě učenlivost umocněná chutí na pamlsky a nekonečnou zvědavostí. Irského setra můžete začít zaměstnávat v podstatě už ve třech měsících, tedy chvíli po tom, co si ho přivezete domů. Musíte ale rozhodně překypovat notnou dávkou trpělivosti.

 

Nechte svého psa Vám dělat radost

U irského setra je velice důležité zvolit pro výcvik pozitivní metody a motivaci, jelikož je to velice citlivý pes a na hrubé či snad násilné zacházení by Vám mohl reagovat velice špatně. Pokud tedy něco rozkouše, rozlije, něco se mu nepovede, nejdříve se zhluboka nadechněte a pak si uvědomte, že je to jen štěně a že nezná následky svého neobratného chování a ukažte mu, jak by to měl udělat jinak, abyste byli spokojeni a za to ho odměňte. Jak je již zmíněno výše, je to chytrý pes, který Vám chce dělat radost, tak mu to dopřejte.

 

Pozor na uši irského setra

Štěňátka se rodí krátkosrstá, srst se ale postupně začne prodlužovat, a krátká a jemná zůstane jen na hlavě, přední části běhů a na konečcích slechů. O srst je důležité se starat pravidelným vyčesáváním. Dále je také nutné se nadměrně starat o uši. Díky jejich velikosti a přiléhavosti k hlavě je nutné přistříhávat chlupy kolem vnějšího zvukovodu a předcházet tak zánětům. Důležité je také pro pejsky nepříjemné čištění uší, které je ale takřka nezbytné. Žádnou další zvýšenou péči nepotřebuje.

 

Krásné soužití se setrem

Irský setr je úžasný společník pro život, bezvadný kamarád a neúnavný pracant. Potřebuje od Vás laskavost, zaměstnání a trochu péče, za což dostanete spoustu radosti, zážitků a lásky. Pořizujete-li si štěně irského setra, určitě si vyhraďte čas na jeho výcvik a výchovu, díky níž bude později Vaším nepostradatelným a milovaným společníkem.

 

Autorka: Petra Němečková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?