Štěně ještě zdaleka není pes.

10. listopadu 2012

Tento příspěvek je hlavně pro ty, kteří uvažují o pořízení pejska do bytu a také, jako my, tráví hodiny na internetu vyhledáváním co největšího množství informací o tom, který pejsek by nejlépe vyhovoval a podobně.

 

 

My jsme se nakonec rozhodli pro entlebušského salašnického psa, který je prý přeborníkem všech vynikajících psích vlastností, inteligentní, učenlivý, nenáročný, klidně i do bytu (samozřejmě s nutností dostatečného vyběhání), no prostě pes ideál! Když jsme našeho malého Zena přivezli, byla jsem s ním 14 dní doma, po pár dnech jsme pomalu začali učit na samotu, ale protože bylo velké horko a malé štěně skoro pořád spí, ani nezaznamenal, že je tam sám...

 

Pravá zkouška přišla po mém návratu do práce. Vracím se kolem jedné hodiny, celý den sám rozhodně není (to bychom si ho nepořizovali!), přesto odloučení nesl těžce a bohužel se to projevuje i na naší chodbě... Má tam sice dostatek hraček, uzel, kong s dobrůtkami, míčky, ale i tak je lino roztrhané od hrabání, vnitřní polstr dveří ztrhaný, jak po nich skáče, kabely už to taky odnesly, takže nám pan elektrikář musel předělat rozvody ke stropu.

 

Otevření skříně, které jsme k sobě dvířka svázali, nám doteď není jasné, nicméně zvládne i to a o obsah (boty a kabelky) se pak postará po svém. Prostě každý den mám po návratu z práce takové překvapení! Musím ale říct, že ničeho nelitujeme, Zeník opravdu JE inteligentní a učenlivý, zvládá spoustu povelů, už 14 dní nám ani sám doma neudělal loužičku, je to mazel a miláček.

 

Když jsme doma, chrní nebo se tulí, na procházkách poslouchá, je šťastný, když se může vylítat, ale vždycky se včas otočí, aby si nás pohlídal, že za ním opravdu jsme. I ten pobyt o samotě je lepší, sousedi se začínají ptát, jestli je vůbec doma, že už ho neslyší (bydlíme v paneláku) a nepořádku je také míň... Takže pokud už si štěňátko přivezete, nečekejte od něj hned vlastnosti popsané ve standardu plemene.

 

Bude to ještě dlouho trvat, než z něj vyroste ten váš vysněný pes a bude to především na vás, aby se jím opravdu stal! Přeju všem nadšeným majitelům nových štěňátek hlavně hodně trpělivosti a vydržte, ono se to opravdu zlepší!

 

 

 

 

Přidáno: 52 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?