Středoevropská dražba anglického plnokrevníka

14. června 2012

Koně z katalogu Středoevropské dražby mají za seboumimořádně úspěšné jaro. Prakticky neuplynul ani týden bezúspěchu některého z plnokrevníků nabízených v Pardubicích. Ve výborné kariéře pokračuje Aprilius (Balmont) ze stáje Monika Agro P.

Čtyřletý hnědák z první kolekce irských ročků zahájil sezónu těsným druhým místem v Gomba handicapu a potřech týdnech si připsal další jedničkové umístění, čtvrté místov Memoriálu Jaroslava Maška. Svěřenec Tomáše Váni potvrdil nejen svou příslušnost k absolutní špičce, ale i skutečnost, že dobří koně nemusí nutně stát velké peníze. Jako roček byl v Pardubicích prodán za 180 000 korun.

 

Na jedničkovou scénu nakoukl i o rok mladší Starbuck (TigerCafe), vlastní odchovanec stáje Wrbna Racing. Už v dubnu porazil v menším chuchelském dostihu některé nadějné uchazeče klasických dostihů a následně finišoval pátý v mosteckém Memoriálu dr. Frankenbergera, když po nepříznivém průběhu přišel s pozdním finišem.

 

Trenér Čestmír Olehla se s ním nyní pokusí o České derby. Pokud by se mu podařilo zajistit si místo na startovní listině, byl by letos už druhým koněm z dražebního katalogu na startu klasického dostihu. Premiéru obstarala Lady Valorem (AdValorem), dvanáctá z Jarní ceny klisen a nemusí to být poslední slovo – na přihláškách Oaks figuruje svého času levně zakoupená Jihlava (Hawkeye), která v barvách stáje Žďárský doběhla dvakrát druhá v menších chuchelských dostizích a svým projevem naznačila, že se během příštích měsíců bude dál zlepšovat.

 

Freddie Merc

Freddie Merc

 

Kvalitním tříletkem je také Byskovic (Jeremy), jenž se na jaře vyčlenil z řad nezvítězivších a ve druhé polovině sezóny by měl patřit k dobrým mílařům. Mimo zraky českých turfmanů se daří Waka Lauře (Windsor Knot) z Dostihové stáje Go, když si v obou francouzských startech připsala tabulové umístění.

 

Mezi staršími koňmi pokračuje v kvalitních výkonech další bývalý irský roček Freddie Merc (Kodiac). Loňský trojnásobný vítěz ze stáje Vysmátí a spokojení už stihl dva starty ve II.kategorii a pokaždé skončil na tabuli. Zejména dubnové druhé místo o hlavu naznačuje, že tento valach by letos mohl být ještě lepší než v minulém roce. Ve druhé kategorii zazářila také hvězda prvního ročníku dražby, mezitím pětiletá Siran (DashingBlade) ze stáje Monika Agro P.

 

Její dubnový úspěch byl již třetím vítězným startem za sebou a klisna postupně směřuje do první kategorie, kam podle všeho patří. Daří se i šestiletému matadorovi Easy Tigerovi (Tiger Hill), který odešel neprodán v roce 2010. Dvojkový úspěch v Bratislavě byl celkově šestým triumfem jeho kariéry a zástupce stáje OMS se pomalu blíží milionové hranici na dotacích. Již sedmé vítězství Old Story (Access To Java) zase připomnělo její matku Old Rose, která odešla neprodána za nízkou cenu na loňské dražbě, ačkoli je to nesporně kvalitní matka. Naštěstí přece jen našla nového majitele v dr. Eduardovi Kubíčkovi, kde dostane dobrou příležitost.

 

STŘEDOEVROPSKÁ DRAŽBA ANGLICKÉHO PLNOKREVNÍKA

se koná dne 12. 10. 2012 na DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI PARDUBICE

Je určena pro všechny kategorie anglických plnokrevníků odstávčata, ročci, dostihoví i polokrevní koně, chovné klisny, plemeníci

1. uzávěrka přihlášek: 24. 08. 2012

2. uzávěrka přihlášek: 14. 09. 2012

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?