Studený jako psí čumák

31. srpna 2014

Existuje jediná aktivita, kterou jsem ochotna provozovat okolo páté hodiny ranní, a tou je spánek.

Věřím, že většina lidí by se mnou souhlasila. Moje fenka Aiden má ovšem očividně jiný názor. Každé ráno, přesně jako švýcarské hodinky, mě mezi pátou a šestou budí štípáním a “pusinkováním” čumákem. 
Jednotlivé způsoby, jak páníčka postavit na nohy jsou samy o sobě taky zajímavé, každý z našich psů na to jde jinak - Elza položí tlapku na postel, Dara si sedne a zírá na vás, dokud si toho podvědomě nevšimnete.
První myšlenka, která mne tentokrát při přivítání do nového dne napadla, bylo přirovnání “studený jako psí čumák” (tedy spíš druhá myšlenka, první obsahovala několik nadávek a stěžování, že chci ještě spát). Lidé toto přirovnání používají především v negativním slova smyslu. Člověk přirovnaný k psímu čumáku je většinou suchar, nepřátelský, bez smyslu pro humor či necitlivý.
Ráno jsem ze studeného a mokrého “budíčka” sice radost moc neměla, ovšem po probrání měním na čumák názor. Není nic roztomilejšího, než lísající se mazel, který vás nosem šťouchá do ruky, protože si chce hrát. Nebo takový pohled na pejska vracejícího se ze zahrady, který celou hlavu zavrtal do země a místo ukázkově černé houby vidíte jednu velkou hnědou skvrnu zářící štěstím. Trochu menší škody na čistotě jsou potom v zimě, kdy hlínu vymění za sníh a domů se vám pro změnu vrací skvrna bílá.
Nepejskaři možná nepochopí, proč s pejskem sdílíte jeden kapesník, proč klidně jíte jogurt, do kterého před chvílí zabořil svou tlamu i váš pes, či proč dáváte chlupáčovi na čumák pusu. Budou mít stále svou představu o “studeném psím čumáku”, která bude znamenat něco nepříjemného, nezábavného a otravného. Ale pejskař bude vědět, že má doma poklad a že vždy, když mu bude smutno, může svého chlupáče obejmout a nechat se olizovat. Pak už je jedno, jestli má čenich splácnutý jako anglický buldok, protáhlý jako belgický ovčák nebo s dlouhými pysky jako bernardýn. Protože všechny vás budou v pět hodin ráno studit úplně stejně.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?