Svatba pro kočky

9. dubna 2012

Není třeba se obávat, nebudeme vařit klasické staročeské jídlo. Opravdu se pokusíme naplánovat klasickou svatbu, protentokrát mezi kočkami. Jde o jev rozšiřující se hlavně v zahraničí a mezi plemeny s rodokmenem. Podíváme se na to, jak celá akce může probíhat a co je k tomu potřeba.

Pečlivá příprava je základ. Asi budete, ostatně jako já, překvapeni, jak detailně to mají majitelé i prodejci různých potřeb promyšlené. Ani na kočičí svatbě nesmí chybět květina, společenské šaty, pozvaní hosté, dobré jídlo a mnoho dalšího.

 

Mnozí chovatelé využívají k sezvání kočičích hostů sociální sítě. Je totiž nezbytné vyzvědět, na co jsou kočka či kocour zvyklí a zda se při vzájemném setkání budou tolerovat. I tak je doporučováno zvířata na svatbu donést v uzavřených přepravkách a dopřát jím určitý čas na seznámení. Vše chce čas a klid, kočky nemají rády stres.

 

Svatební ošacení pro kočku i kocourka je nabízeno v mnoha variantách. Jednoduchý krajkový závoj je nabízen za cca sedm dolarů, propracovaný kostým stojí i šestkrát více. Velmi populární jsou malé vozíky, na nichž jsou ženich s nevěstou přivezeni na obřad. Majitelé svatebčanů je pečlivě zdobí, nechybí ani kytice pro nevěstu, jejíž hlavní složku tvoří sušené ryby a zelenina.

 

Symbolem trvalého spojení je v tomto případě obojek. Majitelé kočky i kocoura jej často nechávají zhotovit na zakázku. Nevyhýbají se bohatému zdobení, občas jde i o jakousi prezentaci své úspěšnosti. Ti, kdo se spokojí s výrobky z běžné produkce, musí počítat s investicí kolem deseti ale i 30 dolarů.

 

Následuje hostina. Jde o nejnáročnější fázi oslavy pro všechny majitele. Obvykle své kočky umísťují do postrojů, aby mohli lépe korigovat pohyb svého mazlíčka. Samozřejmostí je svatební dort s odpovídajícím složením vhodným pro kočky, ale i speciální sušenky a koláčky. Ostatně ty už se vyrábí i u nás.


A jsme u svatebních darů. Ano, hračky jakéhokoli druhu napadnou asi každého, ale co takhle nábytek určený přímo pro budoucí novomanžele? Speciální postelí či vysokým škrabadlem jistě neuděláte chybu, jde o velmi žádanou komoditu u agentur, které v zahraničí pořádají kočičí svatby na klíč. A nejen kočičí. Oddáni mohou být prakticky jakákoli zvířata, jejichž majitelé se na tom shodnou. Celá událost může být i písemně zaznamenána, i když vzniklý dokument nebude mít prakticky žádnou váhu, alespoň u nás ne. Důležité je, aby všichni účastníci prožili pěkný den a pokud se tak stane, proč si podobnou událost nedopřát.

 

Autorka: Marcela Mrázková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?