Svatý Martin a svatá Minda

11. listopadu 2014

Každoročně se neskutečně těším na tu dokonalou husu, kterou umí jen má dokonalá žena a kterou pak spláchnu tím dokonalým vínem. Víc o tomhle svátku nevím a stačí mi to. Jenže ke všemu je tady moje „dokonalá“ kočka.

Ráno pod psa (pod kočku)

Už vůbec nelogické je to, že tento den není uznaný jako oficiální státní svátek (protože podle mě je těch svátků málo!) a že se musí do práce. Kontroluji tedy ráno rychlým pohybem husu naloženou v lednici, jestli se dobře nakládá a víno na kuchyňské lince, které se vystavuje, než jej slavnostně se ženou vypijeme večer při svíčkách s nacpanými břichy. S bohorovným pomlasknutím odcházím do práce s naprostou nechutí pracovat a nepustit se do husy hned.

 

Z práce rychle domů

Už se ten okamžik blíží! Letím z práce domů natěšený, jako správně nenasytný Čech a radostně rozrážím dveře bytu, načež mne ovane ledový chlad. Svatomartinské víno se roztříštěné válí v kaluži na zemi a rochní se v tom naše Minda. Vidina střepu v její kůži a vína v háji mi zastavuje srdeční tep, načež mi dochází, že ta červená barva je způsobena právě vínem a té potvoře nic není. Jestli nechci mít opilou kočku, musím ji vykoupat.

 

Boj na život a na smrt

Místo vínečka a romantického večera mám rozdrápané ruce, jakoby mě napadla tlupa nějakých opic. Sedím zkroušeně u programu v televizi a přemýšlím, proč jsem tu husu po vykoupání kočky nechával stát na kuchyňské lince, zatímco jsem šel vytřít plavající koupelnu. Nemám už ani husu, kterou kočka stáhla obratně na zem v zuřivém záchvatu pomsty a při mém zoufalém výkřiku, držíc husu za biskupa, plynule vyběhla třetí kosmickou rychlostí na balkon, odkud jí ta husa samozřejmě plavně sletěla až dolů na zem o pět pater níže. I s nádivkou. Létat už bohužel nestihla.

Zatímco má dokonalá žena konejší chuděru ještě mokrou dokonalou kočku, koukám tupě na zprávy a přemýšlím o jediném dokonalém svátku, který jsem snad kdy prožil (no spíše neprožil). S dokonalou kočkou se zkrátka nenudíte!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?