Svatý Martin – jak nenaštvat svou kočku

11. listopadu 2015

Co má vaše kočka na podzim nejraději? Prohánět se šustícím listím, baštit to nejlepší masíčko, aby se na zimu pěkně zakulatila a vyhřívat se na konečně zapnutém topení. Běda, jestli jí narušíte její harmonogram! Aneb naštvaná kočka není dobrá kočka.

Jak nenaštvat kočku

Existuje pár základních pravidel, jak si se svou kočkou udržet dobré vztahy i během podzimu. Za prvé – zásadně ji neshazujte z topení! Ani kdybyste neměli kam položit mokrou utěrku, ani kdyby tak unikalo teplo k oknu (protože kočky se nejraději vtlačí mezi záclonu a parapet). Pomocí vám mohou být speciální lehátka pro kočky na topení, která by mohla vyřešit zákon mokré utěrky. Za druhé – neodpírejte kočce husičku! Jestliže něco vaříte, zásadně musí ochutnat a pokrm schválit! Za třetí – když na zimu nepřidáte v krmné dávce, bude naštvaná!

 

Jak nenaštvat husu

Ruku v ruce s výše uvedenými pravidly jdou pak pravidla samovolně vznikající. Jednak nesmíte v žádném případě zapomenout husu na místě přístupném kočce. Jednak nedovolte kočce řádit v oškubaném peří (takovýmto řáděním je vaše kočka schopna naštvat nejen husu) a nakonec – nedovolte kočce drbat se a mýt v blízkosti husičky. Budete pak muset husu škubat znovu, tentokráte od kočičích chlupů.

 

Najíst, umýt a spát

Pokud se vám to nepovedlo během roku, na zimu byste měli dbát o to, aby vaše kočka kapku přibrala, pokud je venkovní a musí čelit zimě. Můžete také kočku vyčesat – ušetříte jí práci s olizováním a sobě úklid. A nakonec ji nechte pořádně vyspat ke spokojenosti všech. V průměru je kočka schopna prospat i 18 hodin. A vy alespoň budete mít klid na spořádání husičky a na svatomartinský přípitek!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?