Svéhlavé a pohodové britské kočky

7. srpna 2015

Znáte dobře svou kočku? Co byste řekli, že je pro ni typické? A jak byste ji doporučili? Víme, jaké jsou klady a zápory svéhlavého britského plemene!

Kde to vlastně začalo

Asi jste nečekali, že toto plemeno původně pochází ze staré Anglie. A většina věcí, co víme o Angličanech, je značně rozporuplných, stejně jako tato tvrdohlavá kočičí dáma. Její standard pro vytvoření plemene měl vypadat jako krátkosrstý polštářek perského typu a povedlo se.

 

Kočka do bytu

Ačkoliv encyklopedické výklady tvrdí, že o této kočce v bytě téměř nevíte, nenechte se opít rohlíkem. Znám živoucí důkaz britské kočky, která je vykastrovaná a v bytě nejraději sprintuje z rohu do rohu. Časopisy pravidelně rozhazuje jako podestýlku, majitelku každé ráno budí packáním na hlavu a když se hodně nudí, zaleze do prázdné vany a vykukuje odtamtud na vše, co se pohne. Mít v bytě kytku je nemyslitelné a přívěsky připnuté na batohu tam obvykle vydrží asi hodinu po přinesení batohu do bytu. S „Britkou“ se rozhodně v bytě nenudíte!

 

Flegmatická Angličanka - Britská kočka

Chovatelská stanice, kterou mám od domu kousek a pravidelně ji navštěvuji, má v domě asi pět chovných britských dam a chovatelka si je jen chválí. Když se ušpiní, nechají se klidně vykoupat v umyvadle, na výstavách sebou nechají všelijak otáčet a tak vůbec a když se rozhodnou, jsou hrozně pohodové! Na druhou stranu, pokud pozornost nechtějí, nijak je nedonutíte, před návštěvou obvykle někam zalezou a nedá se o nich říci, že by vyloženě toužily po pomazlení. Jsou vhodné i k dětem a dokážou se dobře vyřádit, i pokud je pustíte na zahradu. Na péči nejsou příliš náročné a zvládne se o ně postarat i začátečník, který ještě nikdy kočku neměl!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?