Světově nejoblíbenější psí jména za rok 2015. Nechte se inspirovat!

5. dubna 2016

Vybírat jméno pro nový přírůstek do rodiny je vždy velká událost. Věřte tomu nebo ne, pro řadu z nás je tato akce na stejné úrovni, jako vybírat jméno pro svého potomka. Psích jmen existuje nepřeberné množství, některá jsou oblíbená, jiná neobvyklá a skoro až exotická. Jaká jsou nejoblíbenější jména pro rok 2015?

Podle serveru DoggieNames.com, který sbírá údaje právě o volených psích jménech, se např. nejpopulárnějším jménem pro psí slečny v anglicky mluvících zemích stalo jméno Bella, které se tak pomalu stává nejoblíbenějším jménem desetiletí. Pro psy se potom již druhý rok drží na špici Max.

 

Strategie výběru jména pro psa

I když je výběr jména otázkou spíše osobního vkusu, existuje jednoduché pravidlo, které nám může s výběrem pomoci. Veterináři a výcvikáři psů všeobecně doporučují volit jméno, které začíná tvrdou souhláskou a končí měkkou. Takové jméno by se mělo snadno vyslovovat a pes by měl rychle pochopit, že patří jemu. K tomu je třeba pamatovat na vhodně zvolenou barvu hlasu pokaždé, když psa k sobě voláme.

I když jste si psa třeba adoptovali z útulku či depozitu s přiděleným jménem, není problém psovi vybrat nové jméno – takové, které se bude líbit Vám i ostatním členům Vaší rodiny. Pes se na něj naučí rychle reagovat.


Pokud budete chtít sáhnout po jednom z deseti celosvětově nejoblíbenějších psích jmen uplynulého roku, zde jsou ta pro psí slečny:

 1. Bella
 2. Lucy
 3. Daisy
 4. Molly
 5. Poppy
 6. Maggie
 7. Sadie
 8. Lola
 9. Sophie
 10. Chloe

 

Nejoblíbenější jména pro psí kluky to potom byla tato jména:

 1. Max
 2. Charlie
 3. Buddy
 4. Bailey
 5. Cooper
 6. Jack
 7. Rocky
 8. Duke
 9. Bear
 10. Tobby

A jen tak mimochodem – podle databáze pojišťovací společnosti Nationwide Insurance s celkovým počtem přes 550 tisíc klientů, jsou Bella a Max také nejoblíbenější kočičí jména.

 

Oblíbená psí jména v Čechách

Pokud se rozhodnete zvolit spíše jméno s tradicí v České republice, kliknutím na tento odkaz se dostanete na psí kalendář na našich stránkách, ve kterém najdete u jednotlivých dnů příslušná psí jména, takže snadno víte, kdy můžete se svým psem jeho jmeniny oslavit.

Mezi oblíbená psí jména v naší vlasti patří např. Ben, Dasty, Dino, Rex a již zmíněný Max. Mezi fenkami jsou oblíbená jména jako Peggy, Bára, Sandy nebo Jackie. Velmi častá jsou ovšem i jméně méně formální, jako třeba Puňťa, Brok nebo Ťapka.

A jaké jméno jste pro Vašeho psa zvolili Vy? Napište mi vzkazy do komentářů, budu se na ně těšit.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?