Ta NEJLEPŠÍ první procházka.. :)

1. ledna 2016

Neděle 20.12.2015: S mojí nejlepší kamarádkou jsme se rozhodly, že je čas aby se naše psí slečny seznámily. Kamarádka má pražského krysaříka Maggie a já mám labradorku Jesinku. :) Hned jsem věděla, že to nebude snadné, protože Jesinka vychází lépe s většími psy než s menšími. Daly jsme si sraz na jednom rohu u stromu. Musela jsem si dát pozor, protože kdyby holky najednou vylezly a my s Jesinkou tam stály a Jesinka by se jí lekla, už by nikdy nebyla šance usmíření těch dvou.. Ale zvládly jsme to, s Jesinkou jsme tam byly dřív a tak jsme je z dálky vyhlížely.. :)

Už se blížily, Jesinka s nastraženýma ušima se celá naježila, bylo to docela drama. Maggie (pražský krysařík) to úplně na pohodu zvládla. Klidně před Jesinkou stála a opatrně k ní postupovala aby se očuchaly. Už byla velmi blízko a Jesinka byla stále v klidu. Dotkly se čumáčky a celé se začaly očmuchávat, do toho začaly vrtět ocásky, no byla to hezká podívaná. :) Už jsme hned věděla že Maggie bude pro Jesinku ta nejlepší kamarádka kterou by si Jesinka vůbec mohla přát... :)

Seznámení proběhlo v pořádku a tak jsme se vydaly na dlouhou procházku. Vzaly jsme to kolem dětského hřiště, kde jsme chvilku poseděly a měly namířeno k rybníku. Byla to dlouhá cesta ale nakonec jsme dorazily. Tak jsme obešly už pěkný kousek rybníka, byly jsme tak v polovině. Zastavily jsme se, holky očmuchávaly okolí a já a kamarádka jsme kecaly. Zakecaly jsme se až moc, nedávala jsem pozor a Jesinka měla namířeno přímo do rybníka, pěkně se mnou cukla, začala jsem samozřejmě křičet a tahat za ní, ale ona prostě miluje vodu a tak táhla dál. Věděla jsem že ji hned musím dostat z vody, nejen kvůli tomu, že jsem tam už málem byla taky, ale Jesinka se nesměla nachladit protože má za sebou docela složitou operaci. Už jsem ji konečně dostala ven, jako z velmi vtipného naschválu si to Jesinka nakročila k nám a pěkně se oklepala. Tak jsme byly mokré všechny. :)

Jesinka byla pořád mokrá a byla veliká zima. Ještě štěstí, že máme takové dobré kamarádky... :) Malá Maggie se svolením paničky nám půjčila takový roztomilý, růžový svetřík, který kvůli velmi slabému kožíšku musí i ve slabé zimě nosit. Tak jsme to moje jelito alespoň trochu osušily. :)

Kvůli mojí chytré Jesince jsme se vydaly na pole, kde krásně svítilo sluníčko, bylo tam hezky, ani moc nefoukalo. Po alespoň částečném usušení jsme šly dál. :) Byly jsme na cestě ke kašně, kde je hezké posezení. Procházely jsme polem a najednou holky zaostřily, Jesinka už naježená a my si říkaly, co je tak vyvedlo z míry. U lesa jsem něco zahlédla, chtěla jsem vykřiknout: 'VLK!' V tom mě trklo co bych to řekla za hloupost, u nás na vesnici je těžké zahlédnout i lišku. Prostě tam byl pes, přišel mi nějaký velký, byl to pravděpodobně československý vlčák, nebo prostě jiný šedivý ovčák. Naštěstí byl ještě daleko, tak jsme měly čas neviditelně odkráčet. Jesinka měla sto chutí za ním běžet nebo alespoň zaštěkat, ale udržela se, je to hodná holka i když trochu trubka. :)

Při vycouvání od lesíka jsme se dostaly k fotbalovému hřišti, kolem kterého vedla zablácená cestička, ještě nikdy ani jedna z nás tudy nešla, tak jsme si řekly proč ne. :) Po čtvrt hodince jsme se dostaly do moc hezké uličky, všude hezké staré domky a velké pozemky s koňmi, ovcemi, prasaty... Obě jsme si užívaly ten hezký pohled, jen pro mě bylo trochu těžké udržet Jesinku, chtěla si s nimi jen trochu pohrát.. :) Cesta skončila a vedla do lesa, tak jsme hodily zpátečku.

Už byla tma a tak jsme s Jesinkou alespoň kousek vyprovodily naše kamarádky. :) Ještě jsme si docela dlouho postály a kecaly, co všechno jsme ten den prožily. :) Následující dny jsme chodily pořád na pravidelné a dlouhé procházky. Ale i tak, na první procházku to nemá. :) S Jesinkou jsme moc vděčný za naše kamarádky, jsou to ty nejlepší holky, co jsme si vůbec mohly přát.. :)

Tery/Ann
Jesinka/Maggie

 

Uděleno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?