Tábor u koní v Rajnochovicích!

1. srpna 2011

Hledala jsem na počítači tábory u koní a narazila jsem na tábor v Rajnochovicích. Hned mi tento tábor padl do oka. Šla jsem říct mamce, že jsem si našla tábor. Mamka si to přečetla a řekla, že by to šlo. Zavolaly jsme p. Novosadové. Vše nám vysvětlila a poslala poštou přihlášku.

 

 

Uběhlo pár měsíců a nastal den příjezdu. Už ráno jsem vstala celá natěšená. Vyjeli jsme. Než jsem se nadála, byli jsme u Hotelu Polom. Šli jsme odevzdat přihlášku a moje vedoucí mě zavedla na pokoj. Bydlela jsem v okálu. Společné záchody a koupelna. Jinak byly děcka ubytované ještě ve Dvoře a v Hotelu. Tam mají pokoje vlastní soc. zařízení. No neřekla jsem si do přihlášky, kde chci být, tak mě dali tam. Seznámila jsem se s novými spolubydlícími a za chvíli přišla naše vedoucí, že okolo půl 4 půjdeme ke koním. Koně jsou ve Dvoře asi 1,5 kilometru. Děti, které byly ubytované ve Dvoře měli výhodu.

 

Vyšli jsme a asi po 15 min. jsme dorazili ke koním. Naše vedoucí nás rozdělili do skupin, podle toho, kde bydlíme a řekli nám, jak to bude probíhat. Poté jsme si šli sednout do stínu, protože bylo horko. Holky od koní (koňadry) Nám popsali a ukázali vše, co budeme potřebovat (jak se čistí, popis sedla, uzdečky). Až bylo vše vysvětleno, šli jsme jezdit. Jezdili jsme ve dvojicích, které jsme si mohli zvolit jakékoliv. Jezdili jsme tak 10-15 min krokem a až se dojezdilo, šlo se zpátky na pokoje a spát.

Den 2
Ráno v 8 hodin jsme vstali a šli jsme na snídani. Po snídani se šlo ke koním. Jezdili jsme na lonži a potom ve dvojicích, tak jsme jezdili 30 min. a opět krokem. Pak jsme se vrátili na oběd a po obědě byl polední klid. Mohli jsme jít do obchodu si něco nakoupit a tak. Po odpoledním klidu jsme šli ke koním a dělali jsme to samé, co ráno. Po koních jsme šli hrát hry na nedaleké hřiště. A spát.

 

Den 3
Ráno, jako obvykle jsme šli na snídani, ale po snídani jsme šli na žabici. Říkáte si, co to je, že? Né nebojte, nestarali jsme se o žáby. Na žabici jsou koně, kteří jsou mladí na ježdění a nebo sportovní a pak také koně nemocní, jako Simonek, který má schvácení kopyt. Na žabici se nejezdí na koních, ale jen koně vyčistíte a uklidíte boxy. Až bylo vše hotovo, byl oběd a po obědě odpolední klid a poté jsme šli do dvora jezdit. Ale teď už se jezdilo i bez sedla nebo s madlem. A také jsme klusali. A pak bylo to samé, co den 2.

 

Den 4
Pršelo, tak jsme nejezdili. Dívali jsme se na filmy a tak.

 

Den 5
Už to nebudu tak rozebírat. Ráno jsme šli jezdit do dvora. Čekali nás koně, ale tentokrát jsme jeli na vyjížďku. A taky odpoledne byla vyjížďka. Pokaždé je tam pár hříbat, které se občas dost pletou při ježdění do kolbiště. A také je bereme na vyjížďky tak je nutno na ně dávat pozor. Bez sedla, někteří se sedlem. Mohli jste si vybrat.

 

Den 6
Ráno jsme jeli na vyjížďku. A odpoledne nás čekali zkoušky ježdění. Byl to slalom. Nebylo to vůbec těžké. Ten nejlepší dostal diplom a dárek. Pak jsme se rozloučili s koňmi. Já jsem se nejvíc loučila s Moriskem. Obejmula jsem ho a řekl jsem mu, že se určitě ještě uvidíme. I slza mi ukápla. Potom byla v Polomu diskotéka.

 

Den 7

Už jsme nešli ke koním, ale ráno jsme psali test. Nějaké popisování sedla uzdeček kvíz. Takže první den dávejte pozor! Poobědě si pro nás přijeli rodiče a jeli jsme domů.

 

Tak a teď vám dám pár rad a vysvětlení.

Žabice - tam se chodí jen čistit koně a uklízet box, vyhánět koně na pastvu. Žabice je kousek od hotelu Polom.
Koňadry - holky od koní
Dvůr (hostinec ve dvoře) - Dvůr je od Hotelu 1,5 kilometru. Jezdí se tam na koních. Uklízí jen kdo chce.
Jezdilo se pouze na koních plemene Hafling a nebo HaflingXQH. Doporučuji,pro Úplné začátečníky a pro pokočilé! Ti co jezdit umí dokonale, se u koní budou nudit.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?