Tábory zaměřené na koně

25. května 2015

Pokud přemýšlíte, kde strávíte Vy nebo Vaše dítě letošní tábor, možná pro Vás máme několik vhodných tipů. Pokud je pro Vás ideální volba spojit letní tábor s pobytem v blízkosti koní, pak jste na správné adrese. Zde Vám předkládáme seznam těch, které zaujaly právě nás.

Koňský tábor Náměšť

Tento tábor pořádá Agentura 7, která je známým pořadatelem nejen táborů koňských, ale také šermířských, výtvarných, jazykových a dalších. Dětský tábor ve spojení s koňmi se koná v několika turnusech v LDT Jiskra v Náměšti nad Oslavou.

Tento tábor je určen zejména dětem, které si chtějí vyzkoušet práci s koňmi. Nehraje roli, zda jsou v tomto pokročilí, nebo začátečníci. Děti budou seznámeny se základními informacemi o péči o koně, jeho krmení, práci s nimi ze země, ale také ze sedla, na pastvině a také v jízdárně. Naučí se praktické jezdecké dovednosti nebo si je prohloubí. Pro děti je připraveno několik výletů na koních po okolí, ale také klasický táborový program, celotáborové hry a zábavné večerní programy. Více detailů o tomto táboře se dočtete na těchto stránkách.

 

Tábor na koních s CK Sindibád

CK Sindibád patří mezi klasiky v pořádání dětských táborů. Pro letošní rok jsou připraveny dětské tábory v Ranči u Vrby, v Hejnicích. Ubytování je zajištěno v karavanech na tábořišti pro 30 účastníků. Přímo na táborové louce je vybudována jízdárna a nedaleko tábořiště je ohrada pro koně, kteří jsou tak k dispozici kdykoli po celou dobu konání tábora.

Výcvik jezdectví je nejprve veden hlavně na táborové jízdárně – děti si zde osvojí techniku jízdy v kroku, následně v klusu, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách po okolí. Ty jsou pořádány v počtu několika dětí, které mají odpovídající jezdecké schopnosti. Děti jsou po celou dobu sledovány zkušeným vedoucím, který posoudí jejich dovednosti a pomůže jim v rozvoji jejich schopností, takže se na výlet nakonec dostane každé dítě.

Všech 30 účastníků je již od počátku rozděleno do 3 skupin po 10 lidech. Jedna z těchto skupin je tzv. služební oddíl, který pomáhá s ranními nákupy, stavěním táborového ohně a podobně, zatímco druhá skupina – faremní oddíl - pečuje o koně, připravuje je pro ostatní účastníky, vyvádí je, nasedlává, vodí apod. Tyto skupiny se postupně prostřídají, takže si každý účastník vyzkouší každou činnost. V případě zájmu navštivte tyto stránky a přečtěte si více.

Jako zcela ojedinělý navíc CK Sindibád pořádá také putovní tábor na koních. Jedná se o sedmidenní tábor, během kterého účastníci (v počtu max. 8) pojedou předem stanovenou trasu po Jizerských horách. Každému z účastníků bude přidělen kůň, o kterého bude pečovat v průběhu celého putování. Pokud je Vám právě tato koncepce sympatická, doporučujeme navštívit http://www.sindibad.cz/detske-tabory-jezdecke.htm pro získání bližších informací.

 

Sportovní pobyt u koní - Statek Vysoké

Tento tábor je pořádán přímo koňským statkem ve Vysoké u Žďáru nad Sázavou, který tímto rokem vyhlašuje již 7. ročník. Hlavní náplní tohoto tábora je samozřejmě jízda na koni, přičemž součástí výuky je také voltiž, jízda bez sedla a se sedlem (anglie, western). Děti-začátečníci budou seznámeny se základy ježdění, pokročilí pokračují ve výuce individuálně. K výuce je využívána kruhová jízdárna a travnatý výběh. Součástí tábora jsou také lekce péče o koně probíhající v průběhu celého tábora jak na teoretické, tak na praktické úrovni. Na závěr týdenního pobytu je pro děti pořádána jízda zručnosti a při odjezdu je pro rodiče připravena ukázka voltiže. Více informací o tomto táboře se dozvíte na stránkách Statku Vysoké.

 

Pokud jste si z výše nabízených táborů nevybrali, navrhujeme Vám navštívit některý z přehledů dětských táborů s koňmi dostupných na internetu, např. na této stránce.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?