ŤAPKA A TLAPKA – část čtvrtá "Kamarádů není nikdy dost"

18. prosince 2008

Tlapka už byla úplně v pořádku. Už zase hýřila štěstím a energií, dokonce tolik, že byla čilejší než Ťapka. Šťastně ten den pobíhala po zahradě a honila chvíli sestřičku, chvíli zase motýly. Hezky si pohráli i s Petrem, který dnes nemusel do školy, protože byla sobota. Páníčkové seděli na zahradě a jen tak pozorovali, jak se štěňátka vesele prohánějí.

Petr házel Ťapce a Tlapce klacíky a psí holčičky za nimi běhaly a předháněly se, která ho chytí první. Ťapka dokonce v běhu jednou ztratila rovnováhu a udělala kotrmelec. Páníčci i s Petrem se mohli potrhat smíchy. Ale to štěňátkům vůbec nevadilo, běhala za klacíky vesele dál.

 

Petr si pak šel odpočinout a nechal štěňátka dovádět samotná. Dostala míček a to byla teprve zábava! Tlapka ho Ťapce stále brala a nechtěla pustit. Ťapka chvíli nadávala hlasitým štěkotem, ale pak se jí povedlo míček ukrást a rychle běžela do blízkého keříku, že se pod ním Tlapce schová.

 

Položila míček na zem a chtěla si lehnout vedle něj, když pod keříkem něco spatřila. Byla to mourovatá kočka od sousedů, které říkali Micinka a která se tady chtěla schovat před pražícím sluníčkem. „Jedešššššššššš!", zasyčela na Ťapku, která se hodně lekla a trochu uskočila. „To je moje místo! Já tu byla první!" stále nadávala Micka.

 

Ťapka chviličku z povzdálí sledovala, jak se Micce ježí kožíšek a trochu se bála. Ale pak z toho začala mít děsnou legraci. Dokonce si na Micku začala dovolovat. Jenže to, že se u keříku něco děje, zjistila už i Tlapka a rychle se běžela podívat, co Ťapka vyvádí. Obě pak koukaly na naježenou Micinku a hlasitým štěkotem ji pobízeli ke hraní. Ale ta neměla vůbec náladu. Stále opakovala, že si hrát nechce, že si chce odpočinout a že na štěňata už vůbec zvědavá není, protože kočky se s psy prostě nekamarádí. Ale ani Tlapka ani Ťapka Micinku neposlouchaly.

 

Pak Tlapku napadlo, půjčit Micce jejich míček. Micka si míček zvědavě prohlédla a nedůvěřivě se podívala na štěňata. Pak si pacinkou do míčku pinkla. Ten se odkutálel a Tlapka ho Micce zase vrátila. Za chvilku už Micka úplně zapomněla, že si kočky se psy nehrají a stále strkala packou do míčku a čekala, až jí ho některá ze psích holčiček zase vrátí. Byla z toho skvělá hra ve třech.

 

Tlapka byla tak ráda, že se Micka přidala do hry, že na chvíli odběhla, aby se brzy vrátila zpátky s velkou kostí. Položila ji před Micku a pobídla ji, aby si vzala.

 

„Tohle kočičky přece nejí! To je jen pro psy! Já mám doma stále plnou mističku, a i když kost krásně voní, je na mě moc velká!" okomentovala s úšklebkem dárek od štěněte. Jenže když viděla, jak se Tlapka smutně tváří, hned otočila. „Tak já si kousek olíznu. A moc děkuji za dáreček. Jste hodné psí holčičky a myslím, že spolu budeme moci kamarádit. Občas sem zaběhnu a budeme si spolu hrát, ano?" olízla Micka Tlapce hlavičku.

 

Tlapka byla celá štěstím bez sebe. Radostně vrtěla ocáskem a přidala se i Ťapka. Obě byly moc rády, že mají úplně nového kamaráda. Tedy kamarádku, i když kočičí. Pak šly společně doprovodit Micku k plotu a Tlapka jí ještě na cestu také olízla, aby Micka věděla, jakou má radost.

 

„No, no! Nemusíme to přehánět!" ohradila se Micka. Pak se ale usmála. „Jsem ráda, že mám tak skvělé kamarádky. Pár kamarádů už mám, ale těch není nikdy dost," zasmála se a zmizela za plotem.

 

Petr si už odpočinul a utíkal za svými štěňátky, že si s nimi bude hrát. Ale štěňátka si lehla vedle sebe pod keřík, kde ještě před chvílí byla Micka. Přitulila se k sobě a usnula. Byla z toho běhání celá unavená. Pak se jim oběma zdál sen, jak se po zahradě prohánějí se svou novou kamarádkou.

 

Autorka: Naďa Kučerová

PODĚKOVÁNÍ

Velmi děkuji všem, kterým se pohádka tolik líbí. Je skvělé, pokud má vaše práce nějaký smysl a pohádka o Ťapce a Tlapce skutečně smysl má, když je o ni takový zájem. Tímto tedy slibuji, že se určitě můžete těšit na další pokračování. Ještě jednou tedy díky a příjemné čtení!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?