ŤAPKA A TLAPKA – část třetí "Láska je, když..."

5. prosince 2008

Petr se rozloučil se svými psími holčičkami a šel do školy. Ťapinka mu radostně olízla obličej, ale Tlapka jen nadzvedla hlavičku a smutně se na něj podívala. Petrovi to sice bylo divné, ale říkal si, že je možná jen ospalá a nechce se jí vstávat. Po jeho odchodu byl čas na venčení. Panička je obě zvesela pobízela, aby šly na zahradu. Ťapku nemusel nikdo přemlouvat. V tu ránu byla na nohou a hurá ven. Jenže sestřička se jen ztěžka postavila na nožky. Ťapka se zarazila a vrátila se podívat, co se s tou její malou sestřičkou děje.

Tlapka trochu nemotorně opustila pelíšek. Pacinky se jí pletly a vůbec jí nechtěly poslouchat. Cítila se tak slabá. Ťapka si sedla ke své sestřičce a nepřestávala jí pozorovat. Vůbec se jí nelíbilo, jak je Tlapka bez nálady.

 

To už si i jejich panička všimla, že není něco v pořádku. Pomalu přistoupila ke štěňátkům a sehnula se k Tlapce. Pohladila ji po hlavičce. „Copak se děje, broučku? Snad tě něco nebolí?" strachovala se.

 

Ťapka zavrtěla ocáskem a čekala, že Tlapku to pohlazení trochu povzbudí. Jenže Tlapka se vrátila do pelíšku a lehla si. Panička nepřestávala štěňátko hladit. „Copak ti je? Pročpak nechceš jít ven se proběhnout?" mluvila na Tlapku, která ale jen ztěžka udržela očička otevřená.

 

Panička tedy na nic nečekala. Nechala Ťapku, ať se trochu proběhne venku a mezitím se připravovala na jeden zajímavý výlet.

 

Když se Ťapka dostatečně proběhla, panička přichystala oběma snídani. Jenže Tlapka vůbec nejevila zájem. Tolik se jí do ničeho nechtělo. Packy vůbec neposlouchaly a bolela ji i hlavička. Jenže nemohla to paničce říct. Ale protože panička byla chytrá, věděla, že Tlapku něco moc trápí a rozhodně to tak nehodlala nechat.

 

A tak Tlapka znovu někam cestovala. Sice se jí nechtělo moc přemýšlet o tom, kam ji panička zase veze, ale stejně byla trochu nesvá. Za chvilku už byla v paniččině náručí v nějaké divné místnosti. Divně to tady páchlo a byli tu i další pejsci a dokonce i kočičky. Jeden pejsek tu dokonce mručel něco o tom, že už toho má dost, že už k žádnému doktorovi chodit nechce a že ho asi brzy kousne nebo na něj alespoň pořádně zaštěká.

 

Tlapku to trochu vyděsilo. Kam jí ta panička jen odvezla? Co se asi bude dít? A jaký je asi pan doktor? Díky tolika myšlenkám úplně přestala myslet na svoji bolístku. Vyděšeně se rozhlížela kolem sebe. Panička ji sice neustále hladila a uklidňovala, jenže ten strach byl tak velký. Pevně se přitiskla a čekala, že ji snad panička konečně odveze zpátky domů. Jenže v tom se otevřely dveře do ještě divnější místnosti.

 

Tam Tlapku posadili na takový studený ošklivý stůl a pan doktor jí celou divně prohmatal, pak poslechl a dokonce koukal i do tlamičky. To už se jí ale vůbec nelíbilo! Ale tím to neskončilo. Najednou to píchlo tak, že si nahlas postěžovala. Olízla si zadeček, kam jí něco tolik píchlo, a rozhodla se, že už nikdy s paničkou nepromluví. Za tohle ne!

 

Pan doktor ještě napsal něco na papír a konečně mohla odejít. Byla tak ráda, že už zase tiskla svůj čeníšek do paniččina svetru. Cesta domů utekla hodně rychle, Tlapka ji skoro celou prospala. Tak se jí ulevilo. Ten pan doktor byl asi docela hodný, když jí tak rychle pomohl.

 

A to přivítání doma! To byla krása! Ťapka jí běžela naproti a hned za ní i Petr. Byli tak rádi, že Tlapku zase vidí. Panička ji položila do pelíšku a pohladila po hlavičce. „Tolik jsme se o tebe báli, zlatíčko! Máme tě moc rádi, jsi naše velká láska!"

 

Dokonce i Petr stále Tlapce opakoval, jak moc se o ní strachoval. No a Ťapka? Ta byla štěstím bez sebe. Tolik radosti dokonce zapříčinilo, že se Tlapce ještě více ulevilo. Dokonce se i najedla. Aby ne, když panička přinesla mističky s tolika dobrotami.

 

A tak Tlapka poznala, že láska je, když má někdo někoho tolik rád, že se o něj bojí. Už věděla, že Ťapku, paničku, pána ani Petra nikdy neopustí. Věděla, že je všechny bude mít ráda už navždy.


Autorka: Naďa Kučerová

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?