Tetování: Kopyta koní pod kůží

27. června 2016

Tetování má dlouhou a pevně zakořeněnou historii. Původně vzniklo z rituálních důvodů – prehistoričtí lovci si primitivními způsoby do kůže tetovali zvířata, která lovili, aby se jim jejich lov zdařil. V antickém Římě tetováním označovali vojáky nesmazatelnou značkou, až nakonec postupující křesťanství tento zvyk vymýtilo. Znovuobjeveno bylo tetovací umění v 18. století námořníky. Tolik historie. Teď praxe!

Kde začít s tetováním a co za to?

Zeptali jsme se zkušeného tatéra Reného Heichla ze salónu Tatoo Mamoo, jaké má zkušenosti s koňským tetováním: „ Zvířecí motivy jsou obecně oblíbená témata k tetování, nejčastěji lidé donesou vlastní fotku a chtějí vypracovat tetování podle toho. Je zábavné dívat se, když vystihnete ten pravý výraz jejich miláčka a oni tomu nemůžou uvěřit. Ale koňské tetování až tak obvyklé není.“ Pokud chcete jedno takové mít, není nic jednoduššího než zajít do nejbližšího tetovacího salónu.

 

Jak dostat koně pod kůži?

Tetování je praktika, která jehlou vpichuje barvu pod kůži. Dnes se do popředí dostává také inovativní metoda 3D tetování, které kůži jemně vypaluje. Z jehly se přitom kouří a je hodnoceno jako více bolestivé, ale stává se stále oblíbenější díky realistickému 3D efektu, který je tím docílen. Podle velikosti výsledného tetování může proces trvat několik desítek minut nebo také několik hodin. Nejdéle tatér René Heichl pracoval na tetování 10 hodin. „Za takové tetování se pak výsledná suma šplhá až do několika tisíc. Ale výsledek stojí za to.“

 

Rozevláté hřívy koní a bájní tvorové

A jaký je nejoblíbenější motiv? Nejvíce frčí jednorožci v malém provedení na dobře skrytých místech a to především u žen. Koňská hlava je nejméně používaný motiv, nejčastěji můžete vidět vytetovanou řádku běžících otisků podkov. Po takové proceduře samozřejmě musíte chvíli dodržovat určitá pravidla – až do zklidnění kůže nevystavovat místo tetování slunci, dbát na hygienu a nové umělecké dílo několikrát natřít hydratačním krémem. A pak jste skvost sám, ztělesněný kůň a umělecké dílo! Více informací naleznete na www.ostravatattoo.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?